Західні союзники роблять дуже багато для того, щоб допомогти Україні. Але процедури ухвалення тих чи інших рішень у демократичних країнах затягнуті. До того ж, відчувається певна різниця сприйняття: союзники не бачать війну зблизька. Такою думкою поділився військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ, коментуючи останні масовані атаки РФ по Україні сьогодні, 4 вересня.
“Ми розуміємо, що ведемо пряму війну і, загалом, слова нас мало втішають [після чергових атак]. Потрібно розуміти ще реалії того, що відбувається. Західні союзники роблять дуже багато для того, щоб допомогти Україні. Але все-таки відчувається якась різниця сприйняття. Тільки ті люди, які перебувають тут, безпосередньо в Україні, вони бачать війну зблизька. Але існує ще, на жаль, недолік демократичного суспільства: досить затягнуті процедури ухвалення рішень і виконання своїх зобов’язань”, — сказав гість ефіру.
До того ж, вважає Грабський, до такої масштабної війни ніхто не готувався.
“Зараз наші партнери тільки розгортають і нарощують своє виробництво. На жаль, не так швидко, як нам би хотілося”, — зазначив експерт.
Україні, за його словами, необхідно нарощувати сили і засоби протиповітряної оборони. У цьому зв’язку він відзначив позицію Румунії.
“Румунія перебуває все ж таки на передовій НАТО. І вона теж отримувала на свою територію ракети і дрони. Водночас вона ухвалила рішення про передачу Києву комплексу Patriot (“Петріот”). І зараз проводить навчання нашого особового складу. Ведеться певна робота, але, звичайно, нас це мало втішає. Нам це потрібно тут і зараз”, — сказав Грабський.
Існує й багато інших чинників, які обмежують передачу необхідної допомоги Україні, доповнив він.
“Зокрема свою роль грає зрадницька позиція деяких західних лідерів урядів стосовно безпеки самого Заходу. Ті люди, які тверезо мислять, розуміють, що в разі падіння України біда буде для всієї європейської цивілізації. Противник не зупиниться на кордонах України, а продовжуватиме наступ, надихнувшись цією перемогою”, — акцентував експерт.
Україні необхідне посилення і протиповітряної оборони, і Повітряних сил, продовжив спікер.
“Нам необхідно якісно змінити наземне озброєння і бойову техніку для того, щоб бути більш ефективними. Потрібно розуміти, що ми ніколи не досягнемо паритету в особовому складі із країною-агресором, але ми можемо перемогти, і ми переможемо винятково інтелектуальними засобами, новітнім озброєнням, бойовою технікою та якісним застосуванням тієї зброї, яку нам передають і передадуть у майбутньому”, — резюмував спікер.
Читайте також: Знищено 29 ворожих цілей: деталі нічної атаки РФ повідомили у Повітряних силах
Нагадаємо, Норвегія передасть свій внесок у розмірі 570 млн норвезьких крон (48 млн євро) до Міжнародного фонду, який займається закупівлею озброєнь для України.