У низці російських регіонів шкільні лінійки провели не за звичним сценарієм, повідомляє FREEДОМ.
Урочисті лінійки на вулиці скасовують. Батьки мають забрати дітей зі школи через 2,5 години. При цьому збиратися в шкільному дворі їм заборонено. Усе це — “з метою безпеки”. Такі повідомлення розіслали батькам учнів московських навчальних закладів. Хоча керівники деяких шкіл причиною нововведень назвали спекотну погоду.
“Усі лінійки, зокрема й сама головна лінійка для перших й одинадцятих класів, відбудуться в приміщеннях. Це, я думаю, буде зроблено абсолютно у всіх школах нашого міста. Батьки присутніми не будуть”, — цитує Deutsche Welle директорку “Школи в Некрасовці” Майю Булаєву.
Перенести святкові лінійки зі шкільних подвір’їв у приміщення вирішили не тільки в Москві, а й у Ростовській та Брянській областях. У прикордонних районах Бєлгородської області і зовсім ввели дистанційне навчання.
“За словами губернатора Бєлгородської області В’ячеслава Гладкова, “у 20-кілометровій зоні в прикордонних муніципалітетах області всі школи працюватимуть у дистанційному форматі”. Решта — за результатами рішень, які ухвалили адміністрації шкіл спільно з батьками, працюватимуть в очному та очно-дистанційному форматі”, — пише Deutsche Welle.
Напередодні міністр освіти Росії Сергій Кравцов повідомив, що в Курській області на дистанційний формат навчання перевели 114 шкіл. За його словами, з прикордонних районів Курської області останніми місяцями виїхали 14 тисяч школярів.
Утім, російський диктатор Володимир Путін у цьому проблеми не бачить. Для нього головне — окупувати українські території. На відкритому пропагандистському уроці “Розмова про важливе” в Кизилі він заявив, що, попри операцію ЗСУ в Курській області, Росія не відмовиться від наступу на Донбасі. Риториці диктатора відповідає й російська шкільна програма. Пропаганда війни з’явилася навіть там, де її не чекали: моральна математика і духовне самбо — чергові ноу-хау режиму.
“У програмі з математики для молодших класів зазначено, що результати її вивчення “досягаються відповідно до традиційних російських соціокультурних та духовно-моральних цінностей”. У посібнику до курсу музики написано, що “ключовим моментом при складанні програми” є відбір репертуару, який відповідає “системі традиційних російських цінностей”, — пише Telegram-канал “Можем объяснить”.
Уроки суспільствознавства в російських школах давно перетворилися на пропагандистські збори путіністів. Але тепер там вирішили взятися за фізкультуру. Так, у методичці Мінпросвіти написано, що “займаючись боротьбою, школярі повинні вчитися проявляти “почуття гордості за свою Батьківщину через значущість самбо і подвиги самбістів у період воєнних дій”. Кремль ростить покоління з абсолютно спотвореним сприйняттям реальності, вважають експерти.
“Це досліджена тема, досліджена дуже-дуже добре, про те, що відбувалося в системі освіти в нацистській Німеччині. Ба більше, є одне дослідження Колумбійського університету. Я на нього часто посилаюся, це дослідження багаторічне. Крім того, що дивилися, що відбувається, є дослідження наприкінці 30-х й 40-х років, далі протягом 50 років робили опитування. Ось з’ясувалося, на жаль, що ті люди, які були в зовсім ніжному віці, не змогли з цього вибратися. Тобто ті, кому 5,6,7 років, не змогли, до кінця життя — це дослідження закінчилося в середині 90-х — продовжували говорити: “Так, але…”. “Так, Гітлер поганий, але…”, поставте потрібне — “ефективний менеджер”, наприклад”, — розповів педагог Дмитро Зіцер.
З’явилися в російських школах класи, у назві яких присутня буква Z, а замість ОБЖ викладатимуть новий предмет — “Основи безпеки і захисту Батьківщини”. Вчителями стануть демобілізовані російські окупанти.
Читайте також: Росія запроваджує на окупованих територіях України нові уроки пропаганди — деталі від Лубінця
Нагадаємо, директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки, доктор філософії з політичних наук Павло Лисянський розповів, що останнім часом на окупованих Росією територіях України збільшилась кількість дітей, яких окупаційна влада забирає з родин і відправляє в дитячі будинки для “потрібного” виховання.