90% — руїни: репортаж із деокупованого села-привида Донецької області (ВІДЕО)

Деокуповане село Богородичне. Фото: uatv.ua

Деокупація міст та сіл Донецької області розпочалася у вересні. Після вдалого контрнаступу українські військові звільнили Святогірськ, а потім Лиман та понад десяток населених пунктів у цих районах. До більшості з них після деокупації повертається життя — відкриваються відділення банків, оживає бізнес, облаштовуються пункти обігріву та привозиться гуманітарна допомога. Однак після масованих обстрілів росіянами житлова інфраструктура деяких сіл перетворилася на руїни, людям просто нема куди повертатися, повідомляє FREEДОМ.

Звільнене 11 вересня село Богородичне, що поблизу Святогірська, називають привидом, людей там не зустрінеш. Цей населений пункт росіяни обстрілювали навесні щодня, а згодом усе літо село було під окупацією. 90% Богородичного — руїни.

Нині у селі можна побачити приватні будинки без дахів, повалені паркани, обірвані лінії електропередач та побиту російськими снарядами місцеву гордість — скит на честь ікони Божої матері “Всіх скорботних Радість”.

Лише зрідка до Богородичного приїжджають місцеві жителі, сподіваючись побачити, що їхнє житло вціліло. Будинок 84-річного Володимира Семенця російський снаряд розбив ще влітку. Щоб перевірити своє домашнє господарство, пенсіонер повернувся із Києва. Рідне село, яке в цей момент було під окупацією росіян, літня сім’я залишила у серпні, після того, як дружина Володимира Миколайовича дістала уламкове поранення.

“Сусідка мене попросила, щоб козочку я відкривав і закривав. Я побіг козочку відчиняти, а дружина пішла на город. Чую, кричить на весь голос! Прилетів снаряд і як воно їй влучило? Палець відрізало, повністю і кістку, і все! А мені що робити? Куди мені? Не має ж ніде нікого”, — згадує чоловік.

Пошкодувавши старих, росіяни дозволили їм виїхати в окупований на той час Ізюм Харківської області, де жінці зробили операцію.

“А потім агітували нас до Росії їхати, кудись до Саратівської області. Ну, там усі погодилися, а я не захотів їхати. Кажу: “Кому я там потрібний у Росії. Тут я пенсію отримую і все”. Ми рівно два тижні пролежали у лікарні, шви зняли їй та вирішили їхати до Києва”, — розповів Володимир Семенець.

Понад добу літня пара діставалася до українського Харкова, а звідти поліцейські допомогли їм виїхати до столиці. Нещодавно дізнавшись про те, що рідне село звільнили українські війська, пенсіонер вирішив повернутися. Однак жити тут поки що не планує, адже його сімейний будинок, як і сотня інших, потребує ремонту.

До початку повномасштабного вторгнення Росії у Богородичному жили близько 500 осіб. Зараз там тихо, а на вулицях можна побачити лише покинутих домашніх тварин.

Читайте також: Гарячі точки, життя після деокупації, підготовка до зими — обстановка на Донеччині (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Збройні сили України в Донецькій області звільнили Святогірськ та село Богородичне, що за 5 км від міста. Деокуповане Богородичне порожнє — там немає жодного місцевого жителя. Весь населений пункт розбитий, жоден будинок не вцілів.

Прямий ефір