Європейський країни стали все частіше відмовляти у в’їзді на свої території автомобілям на російських номерах. Уже дев’ять країн — Литва, Латвія, Естонія, Польща, Фінляндія, Німеччина, Болгарія, Хорватія і Норвегія — у цьому списку. Окремі країни, наприклад, Німеччина, почали і зовсім конфісковувати російські авто. Детальніше — в матеріалі FREEДОМ.
Щоб потрапити до Європи, для автомобілів із російськими номерами залишився один маршрут. Він починається в Грузії. Спочатку необхідно дістатися до пункту контролю на російсько-грузинському кордоні Верхній Ларс. Потім подолати близько 490 кілометрів Грузією до КПП “Сарпі” на кордоні з Туреччиною. Після цього — проїхати північ Туреччини до кордону з Грецією, а це близько 1,5 тис. кілометрів, і здійснити перехід на КПП “Іпсала — Кіпі”.
Уже з Греції громадяни РФ можуть переїхати до інших країн Євросоюзу, які ще пускають на свою територію автомобілі з російськими номерами.
Утім, і цей маршрут ненадійний. Наприклад, сімейна пара з Москви потрапити до Греції через згаданий КПП “Іпсала — Кіпі” не змогла, повідомляє російське видання “Фонтанка”.
Як розповіла співрозмовниця виданню, грецькі прикордонники видали їм із чоловіком уточнення від Єврокомісії, згідно з яким вони могли в’їхати в країну тільки на автомобілі без російських номерів, і наполегливо попросили покинути Грецію.
Далі, описує ситуацію москвичка, чоловікові віддали паспорт із перекресленим ручкою штампом на в’їзд, анулювавши його таким чином. А ось штамп дружини не чіпали. При цьому, за її ж словами, інші машини з російськими номерами пускали без проблем.
Зазначимо, влада Греції офіційно не оголошувала заборону на в’їзд для машин з російськими номерами.
Литва вже зобов’язала вивезти геть із країни всі транспортні засоби, зареєстровані в РФ, повідомили на сайті литовської митниці.
Авто, які потрапили до Литви до введення заборони на в’їзд, тобто до 11 вересня цього року, мають залишити країну протягом 6 місяців від дати прибуття. Виняток поширюється на російських громадян, які прямують транзитом до Калінінградської області або з неї.
Але у власника авто мають бути з собою документи про спрощений транзит, який не може перевищувати 24 години. В іншому випадку власнику автівки загрожує штраф і навіть конфіскація транспортного засобу.
Кампанію з конфіскації зареєстрованих у Росії авто Німеччина розпочала ще на початку червня поточного року. Підстава — восьмий пакет санкцій ЄС. Мовляв, не можна імпортувати з РФ автомобілі та інші транспортні засоби для перевезення менш як 10 осіб.
Росіяни з такою політикою категорично не згодні. І переконані: санкції Євросоюзу їх не стосуються.
Читайте також: Для автомобілів з російськими номерами залишився один маршрут, щоб потрапити до Європи — карта (ФОТО)
Нагадаємо, в середині вересня країни Євросоюзу активно почали впроваджувати заборону на в’їзд автомобілів з російськими номерами на свою територію.