800 мирних виживають на лінії вогню — репортаж із Часового Яру (ВІДЕО)

Часів Яр. Скріншот: uatv.ua

Кориговані авіаційні бомби (КАБи), дрони — російські окупаційні війська стали частіше обстрілювати Часів Яр Донецької області. У місті залишаються мирні мешканці, які відмовилися від евакуації. Вони живуть без світла, води та газу. Місцева адміністрація забезпечує людей гуманітарною допомогою, волонтери намагаються привезти все необхідне, повідомляє FREEДОМ.

Безлюдні вулиці, розбиті квартали, руїни замість будинків — путінські окупанти перетворили Часів Яр на суцільні руїни. Майже повністю зруйновано міську лікарню. Будівля давно порожня, але російські загарбники продовжують регулярно бити по ній артилерією та авіацією. Розбитий росіянами й залізничний вокзал.

Один із тих, хто допомагає місцевим жителям, які залишаються в місті, — волонтер Євген Ткачов. Він теж із Часового Яру. Покинув місто минулого року, але продовжує регулярно навідуватись сюди з гуманітарною допомогою. Зараз доставляє питну воду — привіз близько тонни.

“Скажімо так, жодного креативу. Те, що у найбільшому дефіциті, — це вода. Вода, вода, вода. Тому що продовольчої, гуманітарної допомоги достатньо. Але польські паштети треба чимось запивати, солоні. Тонни макаронів треба ж у чомусь варити. Тому вода, вода, вода”, — каже Євген Ткачов.

Волонтери разом із військово-цивільною адміністрацією пробурили у Часовому Яру кілька свердловин, але через регулярні обстріли не всі можуть до них дістатися.

“Прилітає більше, щоразу їдеш — нові згорілі будинки, нові прильоти, нові вирви”, — констатує волонтер.

Справлятися зі щоденним стресом чоловікові допомагає почуття гумору. Євген, як і багато українців, дуже багато втратив на цій війні, але зневірятися зараз не час, упевнений він.

У місті Ткачова знають усі, і чекають із нетерпінням. Чоловік привозить місцевим не лише продукти, а й новини. Часів Яр понад рік відрізаний від комунікацій, і останні новини можна дізнатися або від волонтерів, або від представників військово-цивільної адміністрації. Іноді подивитися телевізор чи почути радіоновини можна у “Пунктах незламності”.

Житель Часового Яру Олексій розповідає, що через російські обстріли перебрався жити у підвал, його сусід живе так з минулого року.

“Мій будинок знову з усіх боків обстріляний. Сусіду розвалило сильно. Нас нещодавно крили… Я жив у будинку, потім знесло дах, паркан, і я тоді почав ночувати у підвалі”, — розповідає Олексій.

Волонтер Євген Ткачов тим часом роздає містянам воду та їде далі. Вся подорож супроводжується канонадою.

На сьогодні у Часовому Яру залишаються близько 800 мирних, які мешкають у підвалах та сховищах. Волонтери регулярно доставляють їм питну воду, місцева адміністрація розв’язує питання забезпечення ліками та гуманітарною допомогою. А організація World Central Kitchen щодня доставляє гарячі обіди. Цього разу — м’ясо по-французьки, картоплю, яблука.

Від суворих реалій місцеві жителі у прифронтовому місті відвертаються, хто як може. Надія, наприклад, саджає квіти.

“У мене є королівські іриси. Маленькі. Низькорослі. Красиво цвітуть! Нарциси вилазять. Тюльпани вилізли”, — розповідає жінка.

Вона бере воду на 38 людей, говорячи, що вже звикла до обстрілів.

У Часовому Яру залишилися лише ті, хто відмовився евакуюватися. Переважно, пенсіонери чи люди передпенсійного віку. Майже всі вони живуть у підвалах чи сховищах. Відстань від центру міста до тимчасово окупованої території становить лише 5 км.

Читайте також: На фронті — 72 бойових зіткнення, найбільше атак відбито на двох напрямках: зведення ГШ ЗСУ

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, протягом минулої доби росіяни завдавали по Часовому Яру авіаційних та артилерійських ударів.

Прямий ефір