Російська влада чи не щодня посилає світові меседжі про бойову готовність, військові навчання і нібито загрозу з боку країн-учасниць НАТО. Партнери України розуміють: якщо провокації Кремля поглинуть країну, Путін піде далі. Тож за умови, коли Україна є бар’єром від геополітичних амбіцій російської влади, українцям потрібна підтримка.
Про це йдеться в програмі “Інформдень” телеканалу UA.
З початку окупації Криму і частини Донбасу, Україна отримала від країн-партнерів чимало зброї. Військову допомогу державі надають на тлі загострення ситуації навколо кордонів з Росією та Білоруссю, а також зважаючи на мілітаризацію Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей. Зокрема партнери кажуть, що надають Україні допомогу для самооборони.
Наприклад, загалом з 2014 по 2021 роки Україна отримала від уряду США військової допомоги на суму понад 2,5 млрд дол. З 2018 року Збройні сили України отримали кілька десятків пускових установок протитанкового ракетного комплексу “Джавелін” та сотні керованих ракет до нього. Проте точна цифра наданих установок і ракет невідома – це близько 80 “Джавелінів” і понад 500 ракет. А ще – стрілецька зброя, індивідуальні аптечки та засоби радіолокаційного зв’язку, патрульні катери і бронеавтомобілі.
Окрім цього, країни Балтії, що належать до НАТО, – Литва, Латвія та Естонія – отримали від Вашингтона дозвіл на військову допомогу Україні. Ще на початку російської агресії проти України, у 2015 році, Литва допомогла Україні набоями до автоматів, а Естонія – пістолетами.
Зараз йдеться про передачу значно важчого озброєння. Приміром, це переносні протитанкові ракетні комплекси “Джавелін” і переносні зенітно-ракетні комплекси “Стінгер”, які виробляють у США.
А от гаубиці, за які відповідає Німеччина, можуть не доїхати до України. Незважаючи на те, що Берлін довгий час вже є ініціатором дійсно важливих дипломатичних рішень для України, керівництво Німеччини відмовляється від постачання озброєння через механізми НАТО. Німецькі дипломати пояснюють це особливим ставленням до Східної Європи, яке зумовлено сумнозвісними історичними подіями.
Від Великої Британії українська армія вже отримала протитанкові гранатомети. Дальність стрільби деяких з них сягає до 800 метрів. Об’єднане Королівство каже, що й надалі допомагатиме Україні.
Серед країн, які розглядають можливість військової допомоги Україні, – це Чехія, Латвія, Канада. Також не треба забувати, що деяку техніку і зброю Україна купує. Приміром, чеські броньовані машини, польські міномети, литовські кулемети, турецькі безпілотники тощо.
Нагадаємо, очільник Бюро національної безпеки Польщі Павел Солох повідомив про те, що його країна надасть Україні оборонну зброю (боєприпаси) через агресію з боку Росії.
Читайте також: “Це не те, на що він очікував”: цілі Путіна позначив експосол США в Росії (ВІДЕО)