Американський Сенат переважною більшістю остаточно ухвалив рішення про виділення військової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню у розмірі 95 млрд доларів. На допомогу Україні призначено майже 61 мільярд із цієї суми. Сьогодні, 24 квітня, як повідомили у Білому домі, документ підписав президент США Джо Байден, щоб необхідне озброєння якнайшвидше надійшло до України, інформує FREEДОМ.
За пакет із чотирьох законопроєктів проголосували 79 сенаторів, проти — 18. Перед голосуванням у Сенаті США лідер більшості Чак Шумер заявив, що це — переломний момент в історії. За його словами, західна демократія, можливо, зіткнулася із найсерйознішим випробуванням з часів закінчення холодної війни. Загальний обсяг пакету допомоги США закордонним країнам становить 95 млрд дол. Також у пакет входить допомога Ізраїлю та Тайваню. 61 млрд дол. із цієї суми призначений для України, з них близько 14 млрд дол. піде на купівлю американської зброї для передачі Україні; 23 млрд — на поповнення запасів Пентагону; 7 млрд — на зміцнення позицій США у регіоні, щоб підвищити обороноздатність союзників. Майже 9 млрд дол. економічної допомоги — у вигляді позики. Також законопроєкт передбачає передачу для потреб України заморожених активів Росії.
“Цей законопроєкт про національну безпеку є одним із найважливіших заходів, вжитих Конгресом останнім часом для захисту американської безпеки та безпеки західної демократії. Нашим друзям в Україні Америка скоро доставить більше боєприпасів, засобів ППО та основних предметів постачання, які знадобляться, щоби протистояти Путіну на полі бою, — зазначив Чак Шумер.
Президент США Джо Байден підписав ухвалений документ.
“Цей критично важливий закон зробить нашу країну та світ безпечнішими, оскільки ми підтримуємо наших друзів, які захищаються від тиранів, таких як Путін, та терористів, таких як ХАМАС”, — йдеться у заяві Байдена, опублікованій на сайті Білого дому.
За інформацією Reuters із посиланням на американських чиновників, США готують перший пакет військової допомоги на суму 1 млрд доларів для України. Він включатиме автомобілі, боєприпаси до переносного зенітно-ракетного комплексу Stinger, додаткові боєприпаси для артилерійських снарядів, протитанкові боєприпаси до TOW та Javelin та іншу зброю.
Президент України Володимир Зеленський подякував Сенату США та Джо Байдену за схвалення допомоги Україні. Він зазначив, що далекобійні здібності України, артилерія та ППО є вкрай важливими інструментами для якнайшвидшого відновлення справедливого миру.
“Дякую лідеру більшості Чаку Шумеру та лідеру республіканців Мітчу Макконнеллу за їхнє рішуче лідерство у просуванні цього двопартійного закону, а також усім американським сенаторам від обох партій, які проголосували за нього… Я також вдячний усім американцям, які продовжують підтримувати Україну та усвідомлюють, що історичне значення цього законопроєкту виходить за межі політики”, — написав Зеленський у Telegram.
Як повідомили у The Washington Post, необхідне озброєння Збройні сили України отримають менше ніж через тиждень після підписання ухваленого закону президентом Джо Байденом. За словами голови сенатського комітету з розвідки США Марка Уорнера, далекобійні ракети ATACMS можуть бути поставлені в Україну, як тільки завершаться ключові формальності. За даними CNN, більшість американських озброєнь з нового військового пакету для України вже перебувають на складах у Німеччині та Польщі.
Читайте також: Палата представників США схвалила допомогу Україні: емоції конгресменів, розподіл коштів та оцінки експертів
Нагадаємо, Сенат Сполучених Штатів Америки 24 квітня схвалив законопроєкт щодо надання допомоги Україні. Цього дня президент США Джо Байден підписав документ.