70 російських ракет “прийшло”, більшість збито: президент Зеленський підбив підсумки 285-ої доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Коли терорист дестабілізує життя всіх, зупинити терор — це спільне завдання. Про це сьогодні, 5 грудня, заявив президент України Володимир Зеленський у зверненні за підсумками 285-ої доби війни, інформує FREEДОМ.

Він повідомив, що сьогодні Росія випустила по Україні 70 ракет (“Калібри”, Х-101 та інші), більшість вдалося збити.

“Дякую всім нашим воїнам повітряних командувань “Схід”, “Південь” і “Центр”. Молодці! Дякую й партнерам — за системи ППО, які зараз використовуємо. Кожна збита російська ракета — це конкретний доказ, що терор можна перемогти”, — сказав Зеленський.

Але, на жаль, Україна ще не може дати повну безпеку небу — було кілька влучань, і на жаль, є жертви. Станом на цей час у переліку загиблих за цю добу від російських ударів — четверо українців.

Після ракетних обстрілів енергетики одразу розпочали відновлювальні роботи. Максимум зусиль — у центральних областях України, на Одещині, в Запорізькій області, на Харківщині. У багатьох регіонах для стабілізації системи довелося перейти до аварійних відключень. Найбільше відключень станом на цей вечір — Вінниччина, Київщина, Житомирщина, Дніпропетровщина, Одещина, Хмельниччина й Черкащина.

“Але зробимо все, щоб повернути стабільність”, — запевнив глава держави.

Російський терор знову зачіпає сусідні держави. Знову перебої з електрикою в Молдові.

“І це вкотре доводить, що російська здатність до таких масованих терористичних ударів — це загроза не одній лише Україні, а всьому нашому регіону. Як мінімум. Коли один терорист дестабілізує життя всіх, це спільне завдання — зупинити терор”, — наголосив Зеленський.

Цієї ночі президент України буде говорити про це у своєму звернені до експертної спільноти американського Інституту вивчення війни.

“До речі, сьогоднішньою ракетною атакою Росія відзначила чергову річницю підписання Будапештського меморандуму. Документа, чия доля дає відповіді на багато й сьогоднішніх запитань про Росію. Щось просто підписати з цими терористами — миру не буде. Щось просто погодити з ними — точно порушать. Віддати Росії хоча б щось з елементів безпеки інших — означає нову війну”, — акцентував Зеленський.

“Тому й потрібне принципове продовження наявної політики сумлінних держав світу: тільки демонтаж російських терористичних можливостей, тільки звільнення всієї нашої землі й тільки притягнення вбивць до відповідальності може дати мир. Вірю, прийдемо до цього”, — додав він.

Ще один результат сьогоднішнього дня — нова декларація про підтримку євроатлантичного курсу України. Вже третю таку декларацію сьогодні підписано з Чорногорією, до цього  — з Чехією та Бельгією.

Сьогодні відзначається Міжнародний день волонтера. І в Україні з’явилась особлива відзнака для українських волонтерів — “Золоте серце”.

“Сьогодні у привітанні волонтерської спільноти я назвав перші 50 колективів та особистостей, які отримають цю нову відзнаку найближчим часом. Але це далеко не повний перелік тих, хто на неї заслуговує. Держава повинна вміти бути вдячною і дякувати. Так це й буде”, — резюмував Володимир Зеленський.

Прямий ефір