65% українців довіряють президенту України: Зеленський відповів на заяви Трампа на свою адресу

Владимир Зеленский. Фото: uatv.ua

За сьогоднішніми соціологічними даними, рейтинг довіри українців Володимиру Зеленському становить уже 65%, а не 4%, як про це заявляв президент США Дональд Трамп. Про це сьогодні, 23 лютого, під час форуму “Україна. Рік 2025” повідомив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Я прагматичний щодо цифр. Тому що будь-яка дезінформація, яка йде з будь-якого джерела, має вплив — і всередині США, і всередині Європи, і всередині України. Те, що мене підтримують 4% українців, — це один із сигналів, які поширювали росіяни. Тому я і сказав, що вважаю це дезінформаційною атакою. Я не сказав, що це (її джерелом, — ред.) є Трамп. Просто в нього є інші джерела. А, на мою думку, пріоритет — прямий діалог зі мною, щоб зрозуміти, що відбувається, а також офіційні платформи соцопитувань, яким усі довіряють”, — зазначив Зеленський.

Він повідомив: згідно з соцопитуваннями, сьогоднішні цифри довіри українців президенту України становлять 65%.

“4% і реальні 65% — це серйозна різниця”, — сказав Зеленський.

Президент додав, що на такі висловлювання обов’язково потрібно реагувати, показувати статистику, документи, наводити доводи. Бо якщо реакції не буде, то з’явиться інша інформація — як, наприклад, про борг України перед США в 500 млрд доларів за військову допомогу. Зеленський наголосив, що в реалії Україна отримала американської допомоги менш ніж на 100 млрд доларів. До того ж український лідер домовлявся з президентом Джо Байденом, що ця допомога США — грант, це не борг.

“Це теж небезпечні цифри. Тому що якщо ви не реагуєте, не показуєте статистку, документи, то в якийсь момент вам можуть сказати: ми вам не хочемо більше допомагати, тому що ми вже вам дали 500 млрд і ви повинні повернути 500 млрд, інакше не буде допомоги”, — прокоментував Зеленський.

Президент України наголосив, що розмови, які з’явилися останнім часом про 4% його рейтингу, про 500 млрд доларів, заяви, що він “диктатор”, що в Україні в період війни треба провести вибори, — усе це небезпечні кроки в напрямі ослаблення України, громадської думки в Україні та за її межами.

“Наші партнери за кордоном дивляться на соціум — підтримав він Україну чи ні. Якщо соціологія показує, що європейці та американці підтримують Україну, то і лідери також підтримують Україну. Якщо лідери починають оперувати некоректними цифрами, то це матиме вплив на громадську думку”, — пояснив він.

“Тому я і реагую. Я реагую не просто на слова президента США, я реагую на сигнал, який іде від Америки. Я вважаю його небезпечним. Тому і потрібні прямі переговори, а у нас є можливість говорити, ми можемо і повинні зустрічатися. Я хочу, щоб президент Трамп зі мною розмовляв, з тими хто за столом, а не з тими, хто ходить навколо цього столу”, — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Зеленський — законний лідер демократичної країни: у Єврокомісії відреагували на скандальну заяву Трампа

Нагадаємо, в останніх своїх скандальних заявах президент США Дональд Трамп назвав лідера України Володимира Зеленського “диктатором без виборів” і заявив, що його рейтинг серед українців становить 4%.

Ці заяви викликали обурення лідерів західних країн. Вони акцентували, що Зеленський є законно обраним президентом і, попри те, що його перший термін закінчувався у травні 20 травня 2024 року, але в умовах війни вибори в Україні провести неможливо — це забороняє і законодавство країни, і об’єктивна військова ситуація.

На підтримку президента України висловилися канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон, президент Чехії Петр Павел, прем’єр Норвегії Йонас Гар Стьоре, президент Фінляндії Олександр Стубб, лідерка британських консерваторів Кемі Баденох та інші.

Також словами Трампа обурені й у США, відповідні заяви зробили лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер, конгресмен від республіканців Майк Лоулер, сенатор від демократів Адам Шифф та ін.

Читайте також: Як Україні реагувати на агресивну політику Трампа — роз’яснення Подоляка

Прямий ефір