Удари по російській нафтопереробці та базах зберігання нафтопродуктів, що тривають, неминуче ведуть до дефіциту та зростання цін на пальне, зокрема на “народні” марки бензину. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав комунікаційний менеджер Razom We Stand Максим Гардус.
“Можна очікувати на збільшення дефіциту, а оскільки для того, щоб подолати дефіцит Росія скасувала експорт, то немає коштів для того, щоб компенсувати ці втрати. Відповідно, виробники будуть змушені підняти внутрішні ціни для того, щоб отримати додаткові кошти, зокрема і на ремонт… Коли експорт був, то від експорту надходить валюта, і за рахунок цих зовнішніх надходжень можна утримувати внутрішні ціни. Але оскільки такого додаткового джерела грошей нафтокомпанії не мають, то зростання цін просто неминуче”, — заявив гість ефіру.
Враховуючи масштаби Росії та кількість у ній нафтопереробних заводів, він не очікує надто стрімкого подорожчання бензину — максимум на 15%. Проте, не виключає “локальних стрибків” у найбільш дефіцитних регіонах. Гардус наголосив: 64 удари по НПЗ за пів року завдали шкоди країні-агресору.
“У компаній таки є заощадження, є резерви, я думаю, що загалом навряд чи ми побачимо зліт цін більше, ніж на 15%. Для цього потрібні все-таки серйозніші збитки. Так, 64 напади за пів року — це багато, але й заводів теж багато. Далеко не кожен завод постраждав, і не половина заводів навіть постраждала. Тому гадаю, що зростання цін буде помірним. Можливі стрибки в окремих регіонах на тлі локального дефіциту. Оскільки переважно південно-західна частина Росії страждає від цих нальотів. Це Краснодарський край насамперед, Ростовська область, Воронезька, Бєлгород знову ж таки. І тому, можливо, у всеросійському масштабі підвищення цін буде невеликим, але можливо, що локально на тлі дефіциту воно буде більшим”, — прокоментував комунікаційний менеджер Razom We Stand.
Читайте також: Удари НПЗ паралізують ринок палива в Росії — подробиці (ВІДЕО)