6 років колонії для вчителя за коментар, 4 роки — для поета за вірші, 2 роки — для пенсіонерки за записку: як Кремль воює з росіянами (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

У Росії продовжує розкручуватись маховик репресій. За даними Місії США при Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), зараз під вартою Кремля перебувають понад 550 політичних в’язнів. Сотні росіян утримуються в СІЗО через свою позицію щодо агресії РФ проти України. Під арешт беруть студентів, пенсіонерів, поетів, педагогів, повідомляє FREEДОМ.

Кримінальне провадження нібито за заклики до тероризму відкрили проти челябінського стрімера. За версією слідства, чоловік на відео закликав Україну атакувати Кремль. Його затримали співробітники ФСБ.

У Новокубанську понад рік судять блогера Олександра Ноздрінова. Його звинувачують у “фейках” через публікацію фотографії зруйнованого будинку у Києві у Telegram-каналі.

У пості чоловік висловив звинувачення на адресу російської армії. Справа блогера розпочалася ще 17 березня 2022 року. Тоді Олександра зупинила дорожньо-патрульна служба (ДПС) нібито для перевірки документів. Закінчилося це адміністративним арештом за непокору працівникам ДПС. Пізніше стосовно чоловіка відкрили кримінальну справу та помістили до СІЗО. Сам процес, як кажуть захисники Ноздрінова, у суді всіляко затягують під різними приводами.

Пензенський університет закликає студентів доносити на своїх знайомих. Нібито через загрозу теракту, до якого можуть бути причетні кілька молодих людей віком від 15 до 21 року. Відповідне оголошення розмістили на сайті вишу.

“Проаналізуйте своє коло спілкування, особливо серед школярів старших класів і студентів. Подумайте, чия поведінка останнім часом здається вам дивною, може, хтось став більш потайливим, замкненим, різко обмежив коло спілкування, змінив свої інтереси або упорядкований розклад життя. Якщо серед ваших знайомих є такі люди, не мовчіть”, — йдеться у повідомленні на сайті Пензенського державного університету.

У четвер, 11 травня, Московський обласний суд залишив чинним рішення суду першої інстанції про утримання кореспондента видання RusNews Романа Іванова у СІЗО. Місяць тому до його квартири у Корольові силовики прийшли з обшуком. За словами слідчого, приводом для цих справ стали пости журналіста в Telegram-каналі. Іванов виступав там із критикою російського вторгнення в Україну. Тепер у СІЗО журналіст перебуватиме щонайменше до 10 червня 2023 року.

“Романа я знаю дуже давно. І можу сказати, що це дуже чесна людина. Власне, чесне корольовське — воно так і називається. Це відповідає дійсності. Він чесно розповідав правду. Але у наш час розповідати правду — це екстремізм”, — прокоментував знайомий затриманого Романа Іванова Олексій Голишев.

Московському студенту-історику дали 5 діб арешту за читання у метро мемуарів офіцера СС. У книзі нібито знайшли пропаганду нацистської символіки, бо на обкладинці було зображено солдата у шоломі, на якому були здвоєні руни СС: вони на території Росії заборонені. На суді хлопець намагався пояснити, що книгу вивчав як історичне джерело, але це не допомогло. Книжку зобов’язали знищити.

А Тверський районний суд Москви засудив до чотирьох років колонії учасника “Маяковських читань” Миколу Дайнеку за вірш із закликом не брати до рук повістки з військкомату.

Разом із Миколою Дайнекою у справі проходять Артем Камардін та Єгор Штовба. За версією слідства, вони організували у вересні 2022 року у Москві публічне читання віршів. Поетів звинувачують у розпалюванні ненависті чи ворожнечі із загрозою застосування насильства.

“Нам накинули зовсім нову статтю. Ми стали першими застосуванцями практики”, — прокоментував обвинувачений у справі “Маяковських читань” Артем Камардін.

Військовий суд за один день розглянув справу вчителя з Комі, який назвав у коментарі у соцмережах вибух на Керченському мосту “подарунок Путлеру”. Держобвинувачення запросило для педагога 6 років колонії.

Два роки умовно вимагає обвинувачення для 60-річної російської пенсіонерки. 2022 року, за день до дня народження Путіна, Ірина Цибанєва залишила записку на могилі його батьків на Серафимівському цвинтарі Санкт-Петербурга. У записці пенсіонерка назвала Путіна “маніяком” та попросила “забрати його до себе”. Це путінський режим назвав “знущанням із тіл померлих та місць їхнього поховання за мотивами політичної ненависті”.

Раніше повідомлялося, що у Москві 9 травня поліцейські затримали чоловіка, у якого кольорова гама одягу нагадувала прапор України. Привернула увагу правоохоронців і його книга: там були рецепти, зокрема й української кухні.

Прямий ефір