54 військових стандарти, тобто правил та настанов для загального і неодноразового використання, прийнято з початку цього року в Міністерстві оборони, Збройних силах України та інших складових сектору безпеки та оборони держави. Про це повідомив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, передає FREEДОМ.
“Йдеться, зокрема, про військові стандарти щодо експлуатації озброєння та військової техніки, безпеки зберігання боєприпасів та вибухових речовин, управління військами, застосування комунікаційних та інформаційних систем, а також стандартів щодо якості товарів, інженерного, авіаційного та медичного забезпечення та інших. Запровадження цих стандартів, заснованих на відповідних основоположних стандартах НАТО, підвищує ефективність Збройних сил України та інших складових Сил оборони України”, — пояснив заступник міністра.
Вісім із 54 прийнятих — стандарти, передбачені Цілями партнерства Україна — НАТО. Вони стосуються тактичних сухопутних операцій; хімічного, біологічного, радіологічного і ядерного захисту; транспортного забезпечення перевезень; медичного забезпечення; застосування комунікаційних та інформаційних систем та інших. Окрім того, цьогоріч розроблено і прийнято два національні стандарти системи керування життєвим циклом ОВТ.
Запровадження стандартів НАТО передбачено планом пріоритетних дій уряду в 2024 році. У рамках пакета Цілей партнерства, Україні було запропоновано запровадити до 2025 року 219 стандартів Альянсу. Україна вже запровадила 190, ще 128 стандартів — в ініціативному порядку. Як повідомив Іван Гаврилюк, до кінця цього року планується прийняти ще близько 40 стандартів Альянсу в складових сектору безпеки та оборони.
Загалом в НАТО на початок цього року діяло 1 135 стандартів. Їхня кількість не є константою: стандарти постійно переглядаються і змінюються, до них додаються нові, а деякі скасовуються або переглядаються. Основна функція стандартів НАТО — взаємосумісність збройних сил. Ця мета закріплена у Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО, підписаній у 1997 році.
Читайте також: У НАТО пропонують збільшити витрати на підтримку України — подробиці (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, міністри закордонних справ країн НАТО 3 квітня прибули до Брюсселя на весняну зустріч. Вона тривала два дні й була присвячена підготовці до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні, який відбудеться 9-11 липня 2024 року. У центрі уваги міністрів — зміцнення оборони країн Альянсу і допомога Україні.