П’ятсот днів під російськими обстрілами перебуває Гуляйполе в Запорізькій області. У місті з березня минулого року немає електрики, води та газу. Майже всі жителі евакуювалися, а ті, хто ризикнув залишитися, змушені жити в сховищах, повідомляє FREEДОМ.
Квартира Августини в центрі міста. Але вже понад рік жінка та її сусіди живуть у підвалі однієї з багатоповерхівок.
“Я живу поруч. Але оскільки я сама залишилася, я прийшла сюди. Ну, як, я вже більше року тут живу, в підвалі”, — каже вона.
Свої підвали-притулки місцеві жителі намагалися облаштувати комфортно й навіть зустрічали тут Новий рік. Кажуть, що сподіваються наступний зустріти у себе в квартирах. Поки ж на зиму заготовляють овочеві консерви та варення.
“Так, є тут і огірки, і томати, і варення. Закривали і гарбуз, яблука. Все на зиму, все консервуємо, щоб зиму легше перезимувати”, — показує банки мешканка Гуляйполя Ніна.
У місті давно закриті всі магазини, тож овочі вирощують самі — на подвір’ях. Людмила Кучеда показує грядки. Каже, не все насіння зійшло одразу, а от саджанці взялися вдаліше.
“Огірки, помідори — востаннє садила їх тридцять років тому, довелося заново навчитися. Є перець, цибулю вже вибрали, ось картопля, навіть капуста, огірки. Ну, все є”, — зазначила Людмила.
З березня минулого року російські військові обстрілюють Гуляйполе регулярно. Десятки людей загинули через вибухи або під уламками власних будинків. Більшість містян евакуювалися, з 15 тис. жителів у місті залишилося близько півтори тисячі. Здебільшого це пенсіонери, які майже не виходять із сховищ, рятуючись від російських снарядів та авіабомб.
“Останні, напевно, півтора-два місяці артилерія менше б’є по Гуляйполю. Більше керовані авіабомби і ракети С-300. А так, уже півтора року стабільно, місто і всі околиці, взагалі все обстрілюється”, — каже начальник Гуляйпільської міської військової адміністрації Сергій Ярмак.
Тим, хто виїжджати не збирається, допомагають волонтери. Вони збирають усе необхідне. Доставляють адресно вже рятувальники ДСНС. Щодня вони привозять городянам воду, і двічі на тиждень — продукти.
“Доставляємо як питну бутельовану воду, так і продукти харчування. Це супи швидкого приготування, це консерви — рибні консерви, м’ясні. І звісно, корм для тварин, оскільки дуже багато залишилося в Гуляйполі тварин — і песиків, і кішечок. Тому, сухий корм постійно доставляємо нашим братам меншим”, — сказав заступник начальника Пологівського районного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій.
Також рятувальники попри регулярні обстріли організували в місті ремонтні бригади, щоб одразу ліквідовувати наслідки російських атак.
Читайте також: Безлюдні вулиці, розбомблені будівлі: як жителі незламної Костянтинівки виживають під обстрілами (ВІДЕО)