До кінця грудня Україна планує додатково залучити до бюджету близько 8 млрд доларів завдяки програмі підтримки від західних партнерів. Серед донорів — США та Євросоюз. Про це сьогодні, 28 листопада, заявив міністр фінансів України Сергій Марченко, інформує FREEДОМ.
За словами міністра, також тривають переговори про використання прибутку від заморожених російських активів — як для покриття дефіциту бюджету, так і на інші потреби. У 2025 році кошти надійдуть з низки країн, які заблокували активи РФ.
Раніше Євросоюз і США погодили спільну передачу Києву прибутку від заморожених активів на суму близько 50 млрд доларів.
“50 млрд доларів — це рішення, яке було підтримано лідерами країн G7 (“Великої сімки”) ще в червні на зустрічі в Італії. Воно складне, й дуже багато часу ми витратили, щоб це рішення було реалізовано. Наразі ми в процесі фінальної стадії реалізації та маємо макрофінансову підтримку з боку Європейського Союзу в сумі до 35 млрд, але на сьогодні йдеться про 20 млрд доларів. Також фіналізуються домовленості з Великою Британією, від них ми очікуємо 3 млрд доларів, ці кошти будуть спрямовані на сектор безпеки та оборони. Є в нас 3,7 млрд від Канади — ще на стадії перемовин, але ми не бачимо особливих проблем. І 3 млрд очікуємо від уряду Японії. Головний донор — США, від них ми очікуємо 20 млрд доларів”, — перелічив Сергій Марченко.
Читайте також: Заморожені активи РФ: за якою схемою Україна отримає 50 млрд доларів і на що вони підуть, розповів економічний експерт
Нагадаємо, у жовтні лідери країн “Великої сімки” (G7) погодили надання Україні 50 млрд доларів у вигляді кредитів. Вони погашатимуться коштом майбутніх надходжень, отриманих із доходів від російських активів. Це дуже рішучий крок, який дасть змогу Україні отримувати кошти, зокрема й для військової компоненти.
Читайте також: Заморозити активи російських олігархів складно, але можна — деталі від економіста Уса