48 об’єктів на території РФ вразила СБУ спільно з Силами оборони України — деталі від Малюка

Василь Малюк. Фото: ssu.gov.ua

Протягом трьох років війни Україна здобула неоціненний бойовий досвід. Українські БпЛА працюють і в повітрі, і в морі, і на лінії фронту, і в тилу росіян. Для роботи по кожній відстані Україна має фахових операторів та спеціальні засоби. Про це сьогодні, 23 лютого, під час форуму “Україна. Рік 2025” розповів голова Служби безпеки України (СБУ) Василь Малюк, інформує FREEДОМ.

За його словами, на БпЛА припадає 85% знищення живої сили противника, а також його техніки.

“Говорячи про діпстрайк (удари на відстань понад 120 км, — ред.), варто відзначити, що ворог проводить ракетно-дронові атаки, й це справжні акти тероризму. Ми, своєю чергою, обираємо виключно законні цілі. Серед успішно вражених — 48 цілей, у тому числі склади боєприпасів, аеродроми з військовими літаками, нафтовидобувна та нафтопереробна галузь”, — сказав Малюк.

Він звернув увагу, що є велика різниця між ударами, яких завдають російські окупанти та українські військові.

“Коли ворог б’є нашу енергетику, це, по суті, є актом геноциду. І це одна з кваліфікаційних ознак, за якими Путіну оголошена підозра Міжнародним кримінальним судом. Ми, своєю чергою, б’ємо нафтовидобувний і нафтопереробний комплекс, який офіційно є тим комплексом, який живить брудними рублями Міністерство оборони РФ”, — наголосив керівник СБУ.

Малюк зазначив, що з весни 2024 року Росія зупинила експорт бензину, внаслідок чого зазнає колосальних втрат.

“Якщо в доларовому еквіваленті з урахуванням недоотриманої вигоди, то це близько 11 млрд. Якщо ми говоримо про враження військових об’єктів, то всі пам’ятають військові склади в населеному пункті Торопець, які гучно вибухали, було навіть чотири землетруси як наслідок. Там було знищено 160 тис. тонн ворожих боєприпасів, в тому числі половина запасів 120-мм мін, які як гарячі пиріжки для їхніх військових”, — навів він приклад.

Очільник СБУ зазначив, що над ударами по військових об’єктах на території РФ працює не тільки Служба безпеки України, але й Головне управління розвідки Міноборони, Сили спеціальних операцій, Сили безпілотних систем та інші.

Що стосується морських дронів, Малюк звернув увагу, що цей рік був досить непростим, але Україна не допустила відновлення російського домінування в Чорному морі.

“Сьогодні наші дрони не просто працюють в режимі камікадзе, а це багатоцільові платформи, які на собі несуть кулеметне озброєння, FPV-дрони, інші засоби, й в тому числі використовуються для дистанційного мінування. Я наведу живий приклад: одна з крайніх місій, коли ми вразили в Керченській бухті російську баржу, яка перевозила військову техніку. Дві третини шляху із 700 км ми йшли в стані постійного вогневого контакту з ворожою авіацією. Але вони не могли підійти до нас впритул, щоб знищити, оскільки працюють наші системи, і в тому числі штучний інтелект”, — розповів він.

Читайте також: 337 об’єктів на території РФ вразили ЗСУ у 2024 році, — Сирський

Прямий ефір