44 кримчанини стали жертвами насильницьких зникнень, – МЗС

Фото Укрінформ

У Міжнародний день жертв насильницьких зникнень Міністерство закордонних справ України назвало кількість людей, які зникли в окупованому Криму: від початку російської окупації щонайменше 44 людини стали жертвами насильницьких зникнень на півострові.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт МЗС.

Згідно з повідомленням, доля 15 з цих 44-х досі залишається невідомою.

Їхні імена: Валерій Ващук, Іван Бондарець, Василь Черниш, Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Іслям Джеппаров, Джевдет Іслямов, Федір Костенко, Мухтар Арісланов, Арсен Алієв, Ервін Ібрагімов, Ескендер Ібраїмов, Ескендер Апселямов, Руслан Ганієв, Арлен Терехов.

Переважна більшість цих людей є проукраїнськими активістами, які відкрито виступали проти російської окупації.

Крім того, зниклими безвісти на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей вважаються 258 людей, у тому числі 67 військовослужбовців та резервістів.  

В Україні наразі розслідуються 173 факти насильницького зникнення, позбавлення волі та викрадення людей. У переважній більшості випадків були виявлені факти, які свідчать про причетність російської окупаційної адміністрації до зникнень.

Зафіксовані також численні випадки залякувань родичів зниклих та свідків.

Нагадаємо, за даними Мустафи Джемілєва, за сім років окупації Криму російській владі вдалося примусити близько 30 тис. кримських татар залишити свої домівки та завезти до Криму від 600 тис. до 1,5 млн росіян.

Читайте також: “Демократія” в підвалі: про українців в окупації та перспективи Кримської платформи говоримо з Сергієм Куніциним (ВІДЕО)

Прямий ефір