400 тис. снарядів на рік — стеля ВПК Росії — оцінка експерта

Зберігання снарядів у РФ. Фото: Арсенал отечества

Російський військово-промисловий комплекс не може виробляти понад 400 тис. артилерійських снарядів на рік. Саме тому Москва шукає можливості поповнити боєкомплект за кордоном: в Ірані та КНДР. Про це сьогодні, 19 лютого, сказав в ефірі телеканалу FREEДОМ військово-політичний експерт Дмитро Снєгірьов.

Він зазначає, що в перший період повномасштабної війни Росія витратила близько половини з 15 млн снарядів, які зберігалися на складах. Адже тоді росармія вистрілювала 70-80 тис. снарядів на добу. Боєприпаси, що залишилися, аж ніяк не кращої якості.

“Є таке поняття — категорія снарядів: перша, друга та третя. Перша — ті, які дають 100% результат. Вони вже використані окупантами, і відповідно у них залишиться друга та третя категорії. Третя категорія — це тривале зберігання, тому там коефіцієнт близько 50-60%”, — пояснив експерт.

Говорячи про можливості російського ВПК, він називає неспроможними оцінки у 2 млн снарядів на рік, які з’являлися в пресі.

“Аналіз ситуації ВПК країн НАТО та Сполучених Штатів дозволяє робити висновок про те, що ВПК Росії може максимально випускати близько 400 тис. снарядів на рік, а це, погодьтеся, не 2 млн”, — коментує гість ефіру.

Як один з аргументів Снєгірьов наводить можливості американського ВПК.

“Парк ураження Сполучених Штатів — близько 1 200 артилерійських знарядь, Російської Федерації — 1 600-1 800. ВПК виробляє приблизно однакову кількість артилерійських снарядів. Сполучені Штати на цей час можуть виробляти близько 24 тис. снарядів на місяць… Тобто приблизно 400 тис. снарядів на рік. Ну, вибачте, ВПК Сполучених Штатів — це не ВПК Росії, це високотехнологічне виробництво. У той час як виробництво снарядів у Російській Федерації залежить насамперед від постачання компонентів і технологій з боку країн Європейського Союзу та розвинених в економічному плані країн”, — наголосив військово-політичний експерт.

Він упевнений, що російські потужності, що залишилися з радянських часів, не дозволяють РФ виробляти необхідну кількість артилерійських снарядів.

“Тому найближчим часом Російська Федерація зіткнеться з ситуацією лімітування артилерійських снарядів. Невипадково зараз Російська Федерація активно шукає артилерійські снаряди у так званих країн-ізгоїв, насамперед Ірану, КНДР”, — вважає Дмитро Снєгірьов.

Читайте також: Російська “оборонка” досягла стелі — розбір експерта

Нагадаємо, як заявив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов, після закінчення холодної війни багато хто на Заході вирішив, що настав мир, і Фукуяма проголосив кінець історії, що тепер воювати нема з ким, треба скорочувати збройні сили й військові заводи, утилізувати військове майно, старі снаряди. Тепер на Заході бачать, що це було помилкове рішення — загрози нікуди не поділися. Тому країнами-членами НАТО буде ухвалено якісь стратегічні рішення для подальшої роботи, зокрема щодо посилення ВПК.

Прямий ефір