Повноцінна підготовка “з нуля” одного пілота на Заході коштує 100-115 млн дол. і займає від 2 до 5 років. Перепідготовка — від 1 до 1,5 року. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт із питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.
Коментуючи можливість опанування F-16 українськими бойовими льотчиками за 4 місяці, він наголосив, що це дуже стислий термін.
“Якщо ми говоримо про можливість підготовки й пілотів, й наземного персоналу за 4 місяці, це дуже стислі терміни. Середній стандартний термін перепідготовки пілота на Заході перебуває в межах від 1 до 1,5 року. Це для того, щоб підготувати пілота цивільної авіації для польоту на військових літаків або пілота, який раніше літав на інших платформах, наприклад, гелікоптерах… Повноцінна підготовка пілотів “з нуля”, як правило, займає від 2 до 5 років, щоб отримати висококласного пілота. Вартість — якщо ми подивимося, скільки Захід вкладає у підготовку пілотів — становить 100-115 млн дол. на підготовку одного пілота першого класу”, — розповів Долінце.
За словами експерта з питань розвитку авіаційного ринку, українським пілотам для опанування F-16 належить подолати як теоретичний, так і практичний розрив. Бо західні літаки — зовсім інша платформа.
“Це досить складно, тому що перехід йде не з однієї західної платформи на іншу, які, як правило, використовують досить велику кількість однакового обладнання, що працює за одним і тим самим стандартом… Це як пересісти, напевно, з “Москвича” на Audi — пересісти з радянського автомобіля на західний: бортова апаратура може змінюватися, управління… З одного боку, ми розуміємо, що повітряна платформа виконує плюс-мінус схожі завдання. Але сама логіка функціонування, вузли та сама система можуть дуже і дуже відрізнятися”, — пояснив Богдан Долінце.
Читайте також: Посилення ППО: літаки F-16 взаємодіятимуть із системами Patriot і SAMP-T, — експерт
Нагадаємо, на думку експерта з питань розвитку авіаційного ринку Богдана Долінце, дата передачі Україні літаків F-16 зберігатиметься в таємниці до останнього моменту. Однак можна прогнозувати, що на бойове чергування в Україні вони можуть стати наприкінці 2023-го — на початку 2024 року.
Читайте також: Реакції Путіна і Лаврова на надання Україні F-16 — маркер руху в правильному напрямку Києва і союзників, — експерт