300 собак та близько 50 кішок: у прифронтовому Мирнограді працює притулок для бездомних тварин (ВІДЕО)

Власниця притулку Світлана з вихованцями. Фото: uatv.ua

У прифронтовому Мирнограді Донецької області, попри часті російські обстріли, продовжує працювати притулок для безпритульних тварин. У переповнений шелтер часто привозять і поранених вихованців, повідомляє FREEДОМ.

“Найстаршій двадцять років, Мамочка її звуть. Сталося, що потрапила під машину. Можливості немає лікувати. Отак вона потрапила до нас. Вже два роки. Ну на ніжки встала, слава Богу, пішла сама”, — розповідає про собаку на прізвисько Мамочка, яка живе у притулку, волонтер Лариса.

А ось кошенятам, що недавно народилися, всього кілька тижнів. Цей притулок для тварин мешканка Мирнограда Світлана організувала п’ять років тому.

“Коли вдома вже до 40 собак дійшло, довелося. У мене раніше був магазин, я його продала та купила цей будинок. Ну потихеньку-потихеньку відбудувалася”, — розповіла свою історію господиня притулку для бездомних тварин Світлана.

Найчастіше сюди привозять покинутих господарями домашніх улюбленців. Доглядають волонтери й поранених вихованців. Їх у цьому притулку понад 30.

“Є у нас Білочка, у котячому будинку живе дівчинка. У неї обидві лапки були пошкоджені, солдати привезли нам. Але, слава Богу ходить, потихеньку, але залишилася з лапками, — каже працівниця притулку для бездомних тварин Лариса.

Коли сюди привозять постраждалих вихованців, волонтери не залишають притулок по кілька діб, доглядаючи хворих пацієнтів. За їхніми словами, бачити поранену тварину — найскладніше у їхній роботі.

“Звикнути до цього неможливо, завжди засмучуєшся. Насамперед цікавишся: як він, як йому зараз. Це дуже боляче. Вони намагаються, молодці. Є такі — ні звуку, просто тихенько лежить чи сидить і все”, — зізнається працівниця притулку для тварин Наталя.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну постояльців у притулку стало вдвічі більше. І, навіть перебуваючи під опікою людей, врятованим тваринам тут неспокійно. Путінські терористи постійно обстрілюють місто.

“Щодня обстріли. Ми забули, коли вже в нас була спокійна ніч. Тварини дуже реагують на обстріл, — сказала працівниця притулку для тварин Лариса.

На випадок загострення ситуації у місті господарка притулку Світлана вже розробляє план евакуації тварин до іншого регіону. Сама ж виїжджати не збирається.

“Буде так: вивезу собак, Ларису, вольєри по-максимуму, ну а сама залишусь, бо тут залишаться тварини бездомні, яких треба буде годувати, лікувати, рятувати й таке інше”, — поділилася планами на випадок евакуації господиня притулку Світлана.

Вона зауважила, що за два місяці з притулку люди забрали лише п’ятьох тварин, а щотижня шелтер поповнюється трьома-чотирма новими мешканцями. На сьогодні на утриманні волонтерів 300 собак та близько 50 кішок.

Читайте також: Українські коти та кішки знайшли притулок у США: як допомагають вихованцям після російських бомбардувань (ВІДЕО)

Прямий ефір