270-літровий казан і 50 кг м’яса: захисників Лиманського напрямку пригощали бограчем (ФОТО, ВІДЕО)

Бограч для захисників. Фото: uatv.ua

Волонтери з Києва приїхали на Донеччину, щоб нагодувати українських захисників бограчем. Ця фронтова страва вже давно завоювала серця воїнів, які несуть службу на Лиманському напрямку, розповідає FREEДОМ.

На багатті у великому казані доварюється густий бограч, у повітрі — запах прянощів, а навколо — десятки охочих скуштувати фронтову страву.

“Це фронтовий бограч, за традиційним нашим рецептом, бо ми в нього додаємо ще свою любов”, — каже засновниця благодійного фонду “Хрест” Наталя.

Робота на польовій кухні кипить від ранку, кухарі вже встигли роздати 150 літрів супу. На приготування бограча на багатті йде близько трьох годин, для 270-літрового казана використовують понад 50 кг м’яса.

“Є бійці, які не вживають свинину. Спеціально для них ми не використовуємо свинину, а тільки телятину”, — уточнює Наталя.

Тільки цього року київський благодійний фонд “Хрест” майже два десятки разів був на Донбасі. Над волонтерами вже літали російські ракети.

“Прилетіти може там, прилетіти може тут. Ми ось можемо тут стояти, а через нас летить на Слов’янськ. Минулого разу не долетіло — били по ТЕЦ. Не долітає або перелітає. Це може трапитися де завгодно”, — ділиться Наталя.

Готовий фронтовий бограч розбирають моментально. Його можна скуштувати на місці, можна взяти з собою. У волонтерів є і велика пластикова тара, щоб солдати могли пригостити своїх побратимів.

Крім бограча, на мангалі волонтери смажили шашлик. Усією цією кухнею завідує волонтер Володимир, сам він із Маріуполя. У рідному місті в чоловіка залишилися житло і бізнес. Вивезти дружину та чотирьох дітей йому вдалося за день до того, як усі виїзди з Маріуполя заблокували російські загарбники.

“Наступного дня в моє село заїхали танки й було повне оточення міста. Ферма, всього позбувся. Але ми працюємо тут, допомагаємо хлопцям. Багато друзів і родичів на передовій. Багато маріупольців, моїх друзів, уже загинули, їх поховали. Тому, як можна кинути?”, — розповідає Володимир.

Окрім безплатних домашніх обідів, волонтери везуть сюди все, чим можуть допомогти бійцям. А це й окопні свічки, й маскувальні сітки, й бойова амуніція.

Читайте також: Українські десантники обороняють Покровськ — репортаж із передової (ВІДЕО)

Прямий ефір