217 кримчан лишаються в місцях несвободи — Росії потрібно поповнювати кількість заручників: “справу” Леніє Умерової прокоментував Чубаров

Ілюстративне фото: dw.com

Російські слідчі намагаються довести до суду фальсифіковану справу за статтею “Шпигунство” стосовно кримської татарки Леніє Умерової, яка була затримана російськими спецслужбами у грудні 2022 року, коли їхала до окупованого Криму до хворого батька. Зміна слідчого та продовження арешту для неї, ймовірно, якраз і пояснюється спробами фіналізувати “справу” без доказів. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“25 років дівчині — її звинуватили у шпигунстві, і досі триває слідство. Вже півтора року. І ця зміна слідчого може говорити про те, що є необхідність продовжити це слідство… Як правило, таке відбувається тоді, коли надсилається досвідченіший слідчий для того, щоб фіналізувати матеріали, які недостатні, щоб подавати на суд. А подавати треба — півтора року слідства, тож подивимося, чим усе це закінчиться”, — коментує він.

За словами Чубарова, прагнення російської системи довести справу до суду — спроба поповнювати кількість заручників Кремля.

“Те, що російське слідство наполегливо доводить цю справу — вигадану, фальсифіковану за статтею “Шпигунство” — до суду, говорить про те, що Росія, мабуть, знову вирішила поповнювати кількість заручників у своїх в’язницях після обміну… Мені здається, це для Росії зараз важливо”, — зазначив голова Меджлісу.

Він також назвав кількість кримчан, яких утримує Росія в місцях несвободи.

“Ми сьогодні називаємо цифру 217 осіб, позбавлених волі і тих, хто перебуває або вже в місцях відбування незаконного покарання, або в слідчих ізоляторах тощо”, — повідомив Рефат Чубаров.

Читайте також: Захід і РФ обмінялися ув’язненими — головне про наймасштабніший обмін за останні 40 років (ВІДЕО)

Нагадаємо, громадянка України уродженка Криму Леніє Умерова з 2015 року мешкала у Києві. Вона була затримана російськими силовиками у грудні 2022 року, коли вирушила до Криму автобусом з Тбілісі (Грузія), щоб відвідати хворого батька. Спочатку Умеровій закидали порушення правил перетину державного кордону, потім зробили підозрюваною в нібито шпигунстві. Днями Лефортівський суд Москви продовжив термін утримання Умерової під вартою. Правозахисний проєкт “Підтримка політзеків. Меморіал” визнав Умерову політичною ув’язненою.

Прямий ефір