2025-й здивує росіян постійними “хлопками” та “бахами”: про розробку українських ракет розповів Храпчинський

Ракета-дрон "Паляниця". Фото: tsn.ua

Наступного року Україна по території РФ застосовуватиме більше засобів ураження, розроблених українськими інженерами. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів РЕБ Анатолій Храпчинський.

“Озброєння, яке виробляється на території України, може працювати на глибину Російської Федерації близько 3 тис. км, з несенням корисного навантаження для дронів — до 250 кг, якщо ми говоримо про ракети — це вже близько 450 кг. Перші випробування (не тільки дрона-ракети “Паляниця”) вже проведено. І думаю, що наступний рік буде більш насичений засобами ураження на більшу дистанцію: не тільки завдяки тому, що є дозвіл від західних країн використовувати їхнє озброєння, а й завдяки розробкам наших інженерів”, — сказав Храпчинський.

Наразі українські інженери ведуть розробки кількох типів ракет.

“Це не тільки ударні ракети, які можуть летіти на велику відстань, а й ракети для перехоплення повітряних цілей. Ми бачимо, яку кількість ударних дронів типу “Шахед”, імітаційних “Гербер” використовує Російська Федерація. Тому є необхідність розвитку ракетної сфери, саме як зенітних ракет для перехоплення цих усіх повітряних цілей. Тому, я думаю, наступний рік буде “дуже приємно” дивувати росіян постійними “хлопками” та “бахами” на їхніх військових об’єктах”, — спрогнозував експерт.

Триває вдосконалення українського ракетного комплексу “Нептун”, який розроблявся як платформа, що може використовуватися на воді, на землі та навіть під крилом літака.

“Спочатку “Нептун” застосовувався по морських цілях, а переломним моментом у ракетному виробництві України стало те, коли “Нептун” почав працювати вже по надземних цілях. І не варто забувати, що технічні можливості “Нептуна” дозволяють йому працювати на глибину до 1 тис. км”, — повідомив Анатолій Храпчинський.

Читайте також: Україна матиме власні крилаті та балістичні ракети: вони проходять випробування (ВІДЕО)

Нагадаємо, Україна виходить на серійне виробництво дрона-ракети “Паляниця”, швидкість якої сягає 450 км/год, дальність — 700 км.

Також у серійне виробництво запущено дрон-ракету “Пекло“, перша партія якої була передана ЗСУ 6 грудня. Дальність польоту — 700 км, швидкість — 700 км/год.

Читайте також:Дозволить розносити склади вщент”: про ефективність дрона-ракети “Пекло” висловився військовослужбовець ЗСУ

Прямий ефір