20 млрд доларів кредиту США виділяють Україні — подробиці (ВІДЕО)

Прапори України та США. Фото: ap.org

Сполучені Штати Америки нададуть Україні кредит на 20 млрд дол., повідомила міністр фінансів США Джанет Єллен. Кошти Україна отримає не безпосередньо від Вашингтона, а їх перерахували до спеціального фонду Світового банку, інформує FREEДОМ.

20 млрд від США — це частина плану “Групи семи” (G7) з надання Україні позики в 50 млрд. Формально кошти Києву дають як кредит на 30 років, але погашатимуться вони коштом надприбутків, які генерують заморожені російські активи. Таким чином, очікується, що гроші Україна отримає безповоротно та не спрямовуватиме на погашення внутрішні фінансові ресурси.

“50 млрд дол. допоможуть надати Україні ресурси, необхідні для підтримки екстрених служб, лікарень та інших основ її опору. Ми посилаємо недвозначний сигнал рішучості, змушуючи Росію нести витрати на її незаконну війну, а не платників податків у нашій коаліції”, — цитує Міністерство фінансів США главу відомства Джанет Єллен.

Крім США, колективну позику забезпечать Євросоюз, Велика Британія, Японія і Канада. Планується, що Брюссель виділить 20 млрд дол., Лондон і Токіо — по 3 млрд дол., Оттава — 3,7 млрд доларів.

“Поки триває юридична процедура створення компенсаційного механізму, поки ми працюємо над конфіскацією російських заморожених активів. Перші 50 мільярдів доларів почнемо отримувати вже наступного року”, — зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Кошти підуть і на потреби Сил оборони. Бюджет України на 2025 рік сформовано з урахуванням кредиту G7.

“Особливість програми полягає в можливості спрямування частини цих коштів (від ЄС та Великої Британії) безпосередньо на оборонні потреби, що в поєднанні з внутрішніми ресурсами, зокрема отриманими від нещодавно ухвалених змін до Податкового кодексу, дасть змогу зміцнити воєнний потенціал і забезпечити всі критичні потреби Сил оборони”, — йдеться у публікації на сайті Міністерства фінансів України.

Водночас Київ продовжує наполягати на тому, що передача доходів від заморожених російських коштів має бути лише першим кроком у їхньому використанні. Наступний — повне їх вилучення та передача Україні.

“Київ вітає такі рішення, але наполягає на повній конфіскації всіх суверенних активів Росії на користь України. Загалом у країнах Заходу заморожено понад 270 млрд доларів суверенних російських активів. Станом на листопад поточного року загальний збиток України від російської агресії становить 800 млрд доларів”, — заявили в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України.

До конфіскації заморожених російських активів на Заході поки що не готові. Там побоюються, що це може підірвати довіру до міжнародної фінансової системи. Валері Урбен, генеральна директорка бельгійського депозитарію Euroclear, у якому заблоковано близько 180 млрд євро, зазначила: щоб уникнути юридичних ризиків у майбутньому, необхідно розробити механізм передання всіх пов’язаних із грошима зобов’язань.

Читайте також: Кредит на 20 млрд дол. стане для України подушкою безпеки на час транзиту влади в США, — Желіховський

Нагадаємо, США виділяють Україні кредит на 20 млрд доларів, який буде погашатися коштом доходів від заморожених російських активів.

Прямий ефір