У Тулузі всесвітньо відомий французький шеф-кухар почав навчати 12 українців. Проєкт під назвою La Cantine de Mariupol — французька ініціатива для підтримки України та допомоги внутрішнім переселенцям. У Дніпрі за сприяння французьких партнерів планують відкрити заклад, де харчуватимуться сім’ї переселенців із Маріуполя та інших тимчасово окупованих міст України, повідомляє FREEДОМ.
Володар зірки Мішлен, французький шеф-кухар Тьєррі Маркс провів перший урок для 12 українських учнів. Учасники програми розпочали двомісячне навчання в його гастрономічній школі в Тулузі.
“Важливо збиратися разом. І сила цих, я б сказав, соціальних зв’язків, тобто спільне приготування їжі, дійсно дуже підтримує. Тим більше, коли країна перебуває у стані війни”, — вважає Тьєррі Маркс.
Майстер-клас від шефа розпочали з французької класики — приготування круасанів і багета.
Колишній військовослужбовець 24-річний Віталій Агєєв — один із нових учнів Маркса. Під час повномасштабного російського вторгнення його підрозділ перебував під Маріуполем. Віталій отримав поранення і потрапив у полон, де провів 333 дні. Молодий чоловік зізнається, після того, що довелося пережити, ця програма для нього — шанс почати життя з чистого аркуша.
“Є заклади в Україні, в які мені хочеться піти навіть під час повітряної тривоги. Тому я вважаю, що чим ширшою і різноманітнішою буде сфера, тим українці зможуть стати щасливішими”, — поділився думкою Віталій Агєєв.
Тьєррі Маркс, який сам у минулому служив десантником у морській піхоті та брав участь у миротворчих операціях, зауважив, що завдяки навчанню в цих школах люди знаходять нову професію та перезапускають своє життя.
“Щоразу, коли ви сідаєте їсти, коли ви перебуваєте в Україні, кожні кілька секунд оголошується повітряна тривога. Ви маєте знати, де збиратися, як збиратися, як краще харчуватися. Усі ці речі, безумовно, мають величезний вплив на соціальні зв’язки, які надзвичайно важливі в таких ситуаціях”, — зауважив Тьєрі Маркс.
Проєкт La Cantine de Mariupol — французька ініціатива солідарності з Україною через надання психологічної підтримки та допомоги в професійній інтеграції українських внутрішньо переміщених осіб.
“Звісно, кухня дуже важлива в будь-який час, тому що це, по-перше, дає нам сили жити і рухатися. По-друге, у воєнний час, попри всі обставини, більшість закладів працює. Особливо на початку саме ресторани надавали допомогу військовим, готували якісь обіди різноманітному персоналу”, — сказала українська кухарка Юлія Курналєєва.
Курс навчання для українців-переселенців із Маріуполя та інших українських міст у координації з Посольством України у Франції та школою Тьєррі Маркса організувала громадська організація Stand With Ukraine. У місті Дніпро за сприяння французьких партнерів у реконструйованих житлових приміщеннях планують відкрити заклад, де харчуватимуться сім’ї переселенців із Маріуполя та інших тимчасово окупованих міст України. Там зможуть працювати зокрема учні, які пройшли навчання за програмою Тьєррі Маркса.
Читайте також: 1000 днів поза домівкою: як живуть українці, що покинули рідні міста та села (ВІДЕО)