12 тяжких злочинів “зеків”, що повернулися з війни, набули розголосу в РФ — що коять помилувані Путіним (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixanews.com

За участь у війні проти України Путін милує росіян, які вчинили жорстокі вбивства та засуджені до тривалого ув’язнення. Багато хто з них не відбув і половини призначеного судом терміну. Ті, хто повернувся з війни, вже вчинили в Росії як мінімум 12 тяжких злочинів — це лише ті випадки, які набули широкого розголосу, повідомляє FREEДОМ.

У соцмережі потрапило відео з камери спостереження, як мешканець Соль-Ілецька Оренбурзької області Юрій Гаврилов заводить у свою квартиру 11-річну дівчинку, а за дві години виходить разом із нею. Мати звернулася до поліції. Тоді й стало відомо, що Гаврилов зґвалтував дитину.

“Коли дівчинка затрималася, мати забила на сполох і викликала поліцію. Попри те, що Гаврилов вимагав від дівчинки не розповідати про те, що трапилося, нікому, мати відразу все зрозуміла за виглядом дитини — дівчинка була вся в саднах і розпатлана. Місцеві пабліки стверджують, що Гаврилова помилували після участі у війні в Україні, куди його було завербовано з колонії”, — повідомляє російський Telegram-канал ASTRA.

Раніше судимий Гаврилов воював проти України у складі ПВК “Вагнер”. Після повернення його, як і багатьох, помилував Путін. Таких історій у Росії вже чимало. Вбивці, грабіжники та ґвалтівники, а нині “герої” так званої “СВО” повертаються додому і знову скоюють злочини.

За даними джерел ASTRA, у Балабановому Калузької області затримано 50-річного контрактника Аслана Давлатова. Три роки тому він зґвалтував 11-річну школярку, проте відомо про це стало лише зараз.

І таких випадків у Російській Федерації буде ще більше. Адже ув’язнених масово відправляють на війну проти України. У Красноярському краї закривають кілька колоній — на 10 тис. осіб.

“У колоніях, що залишилися, раніше був “переліміт”, а зараз кількість засуджених значно менша за можливості колоній. Лише з Красноярського краю, можливо, виїхали десятки тисяч ув’язнених, і вони продовжують їхати”, — коментує адвокат російського правозахисного проєкту “Первый отдел” Євген Смирнов.

У 2014 році 18-річну студентку калузького коледжу Яну Болтинюк зґвалтували та по-звірячому вбили. А тіло вивезли машиною за місто, облили бензином і підпалили.

Вбивць — братів Євгена та Володимира Татаринцевих — засудили до 18 років колонії суворого режиму. Але у квітні 2023 року глава Кремля помилував Євгена за участь у війні проти України. Мати вбитої дісталася приймальні президента. Жодного зрозумілого пояснення їй там не дали.

“Лише у листі, що надійшов з УФСИН [Управління Федеральної служби виконання покарань] у відповідь на запит Болтинюк, чорним по білому написано: Євген Татаринцев помилуваний президентом Росії. Цю звістку доповнювала суха ремарка: помилування засуджених із родичами вбитих погоджувати не зобов’язані”, — йдеться у публікації видання “Настоящее время”.

Журналісти видання “Агентство” нарахували щонайменше 17 осіб, які вчинили особливо жорстокі вбивства та отримали свободу від Путіна.

Читайте також: “Вирізатимуть”: хвилю самосудів у РФ над “зеками”, що вижили на війні, прогнозує російський політик

Раніше повідомлялося, що практика вихваляння злочинців стає в Росії постійною нормою — їх звільняють із в’язниць для участі в так званій “спеціальній військовій операції”, а також заплющують очі на звірства російських солдатів щодо мешканців тимчасово окупованих територій України, де вбивства, тортури та зґвалтування стали щоденними реаліями. Крім того, колишні ув’язнені воюють по пів року, тоді як мобілізовані мають безстроковий контракт. Головне — вижити, а далі Путін підпише помилування.

Прямий ефір