Вже 4 місяці Бахмут Донецької області перебуває під постійними обстрілами російських окупаційних військ. Попри те, що місто — найгарячіша точка на карті Донбасу, тут залишаються близько 10 тис. жителів, повідомляє FREEДОМ.
Люди змушені ховатися від обстрілів у підвалах та сховищах, жити без світла, опалення, газу, зв’язку. Найнеобхідніше до Бахмута привозять волонтери.
“Велика машина приїжджає, і все намагаємось роздати. Залишається на наступний день — віддаємо наступного дня. Розподіляємо містом, розвозимо, де можемо доїхати. Дай боже здоров’я тій Костянтинівці (місто в Донецькій обл., — ред.), яка нам привозить хліб. Всім їм міцного здоров’я”, — дякує волонтерка Інна.
У Бахмуті не працюють пекарні. Гуманітарна допомога для городян — єдина можливість вижити. Серед тих, хто залишився в місті, є й діти.
“Дуже багато дітей. Діти малі є. Настав час закінчувати цю війну. Місто зруйноване. Знищено усі школи: 12 шкіл — і всі розбиті”, — каже мешканець Бахмута Анатолій.
До гуманітарного штабу за продуктами він приїхав із району міста, що найбільше постраждав від обстрілів, — Забахмутки: добиратися на велосипеді звідти непросто.
“Мости зруйновані. Планки поклали. В цілому, так і проходимо, якщо виходить. Іноді не виходить. Нещодавно три доби під’їжджали і не могли проїхати — планки було знято”, — продовжує Анатолій.
Чоловік розповідає, що загиблих від російських обстрілів мирних жителів ховають самі.
“Є вже трупи на городах. Нещодавно, тиждень тому, жінку вбило. Ховати немає кому. Самі ховаємо”, — каже він.
У місті десятки зруйнованих житлових будинків.
“У нас постраждали житлові комплекси. Люди живуть у підвалах. Страшна справа”, — каже мешканка Бахмута Тетяна.
Два дні тому постраждав від обстрілу і будинок Світлани. На тачці разом із продуктами жінка везе плівку, якою затягуватиме вікна.
“Дах знесло, 30 рам розбито. Все розбите там”, — каже мешканка Бахмута Світлана.
У день приїзду журналістів у Бахмуті було тихіше, ніж у попередні дні. Можливо, причина в тому, що над містом стелився туман та ускладнював роботу ворожих безпілотників, за допомогою яких росіяни коригують вогонь. Люди кажуть, що видихнули.
До повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Бахмуті мешкало близько 70 тис. осіб, залишилася приблизно сьома частина.
Читайте також: Російські дрони відкрили полювання на мирних — репортаж із Бахмута (ВІДЕО)