100 тис. сягне білорусько-російське угруповання до зими: шанси на вступ Білорусі у війну зважив політик (ВІДЕО)

Валерій Мацкевич. Фото: peoples.ru

У Білорусі продовжується формування угруповання військ так званої союзної держави Росії та Білорусі. Вже у грудні-січні вона може отримати наказ про перехід українсько-білоруського кордону. Лукашенко навряд чи стане цьому перешкоджати, оскільки вже не є господарем ситуації, а став ресурсом для Путіна. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДOM поділився представник Народного антикризового управління та Координаційної ради Білорусі Валерій Мацкевич.

На його думку, протягом найближчих 2-3 місяців угруповання може досягти чисельності 100 тис. і навіть більше.

“Лукашенко не перешкоджатиме, не здатний перешкоджати переходу цим угрупованням українського кордону. Ось у цьому я не маю жодних сумнівів… Лукашенко перебуває в тій ситуації, коли він уже не може перешкодити тому, що відбувається на території Білорусії. Я маю на увазі формування спільного угруповання, участь [у ньому] якоїсь частини білоруської армії”, — заявив Мацкевич.

На думку білоруського опозиціонера, залишаються питання лише про те, коли та як це станеться.

“Яка кількість і коли саме цьому угрупованню буде віддано наказ про наступ? Якою частиною цього угруповання буде білоруська армія і які будуть у неї завдання? Тут я маю розуміння, що все-таки у грудні, у січні, можливо, вже сформовано буде це угруповання, і йому може бути відданий наказ”, — зазначає Мацкевич.

На його думку, Путін не відмовиться від другого походу на Київ, а також спробує перерізати артерії постачання військової допомоги Україні від західних партнерів. Крім того, білоруський опозиціонер зазначає: є інформація, що Москва хотіла б встановити контроль за Рівненською атомною електростанцією.

Мацкевич вважає, що на початку повномасштабної агресії проти України Путін не використав білоруську армію, оскільки і військовослужбовці Білорусі, і народ не хочуть бути втягнутими у цю війну. Однак зараз Путін пішов ва-банк: його не хвилюють ані ці настрої, ані те, що Лукашенко може позбутися останніх силовиків, які його підтримують.

“Нині національний ресурс мобілізований для певних цілей. Тому Путіна меншою мірою хвилюють ті докази, які працювали раніше, що, мовляв, якщо вірні Лукашенку військові загинуть, то хто захищатиме. Чи буде народне повстання? Я думаю, що зараз ці аргументи не працюють. Безперечно, Лукашенко перебуває в тій ситуації, коли він намагається знову “петляти”. Але навряд чи в нього це вже вийде”, — коментує Валерій Мацкевич.

Шанси Лукашенка уникнути катастрофічного сценарію, на думку білоруського опозиціонера, є мізерними.

“У нього ще є маленький-маленький шанс зробити якийсь вчинок. Подивимося. Я, безперечно, не вірю в це. Я розумію, що це диктатор, який генетично не здатний на правильний вчинок, не здатний бути на стороні добра. Але, безумовно, з погляду дипломатії та з погляду політичної мудрості йому залишають ще невеликий люфт. Ми найближчим часом побачимо, чи скористається він цією можливістю”,— зазначив Мацкевич.

За його словами, остаточне втягування Білорусі у війну буде найсильнішим подразником для білоруського суспільства із найкритичнішими для режиму наслідками.

“Білорусь — це окупована і режимом, і Росією територія. Білоруси мають і бажання, і, скажімо так, мотивацію зробити цей вирішальний крок для того, щоб позбавити себе як ярма диктатора, так і деокупувати територію Республіки Білорусь”, — наголосив представник Народного антикризового управління та Координаційної ради Білорусі.

Читайте також: Чи вступить Лукашенко у війну проти України — прогнози та оцінки експертів (ВІДЕО)

Прямий ефір