Україна розпочала виробництво власних ракет майже з нуля, оскільки воно фактично зупинилося, коли було евакуйовано Конструкторське бюро (КБ) “Луч”, яке займалося виробництвом цього та іншого озброєння, зокрема дронів. Нині у цьому є великі потреби. І не лише КБ “Луч” готове цим займатися. Про це сьогодні, 11 листопада, в ефірі FREEДOM сказав голова правління Альянсу “Нова енергія України”, засновник компанії-розробника дронів “Перший контакт” Валерій Боровик, коментуючи слова президента України Володимира Зеленського про те, що Україна вже зробила першу сотню власних ракет.
“Інші виробники, також приватні компанії, зараз і намагаються, і будуть нарощувати виробництво ракет, зокрема крилатих, якими можна керувати і які можна, умовно кажучи, спрямовувати на ці цілі, які необхідні, й отримувати результати. Оскільки президент сказав, що це без коментарів, то давайте ми ці коментарі зробимо тоді, коли будуть уражені об’єкти цими ракетами. І не тільки ракетами, але й спеціальними дронами. І ми тоді побачимо результати цього. Тому що будь-яка інформація, яка говорить про команду, яка це робить, або про команди, про місце виробництва та обсяги, буде на користь ворогові. І тому нам потрібно зараз дочекатися результатів, конкретних результатів, щоб про це говорити”, — коментує гість ефіру.
Він наголосив: Україна має потенціал для виробництва широкого спектру озброєнь, необхідне масштабування. Росія має надто велику територію, щоб вразити там усі точки виробництва ракет, їх проєктування тощо.
“Україна тільки намагається і, гадаю, успішно налагоджуватиме це виробництво в тих місцях, які менш доступні, і вони під секретом будуть для ударів Російської Федерації. Потрібно хоча б вийти на паритет. Ми починаємо з невеликої кількості — 100 ракет. Це не говорить про те, що вони вироблялися, припустимо, рік. Вони проєктувалися, налагоджувалося виробництво, закуповувалися верстати, набиралися люди — це складний процес. Я б не говорив про те, щоб обігнати [Росію у виробництві ракет], давайте ми хоча б збільшимо наше виробництво у два, три, п’ять разів за допомогою не тільки нашого бюджету, але й бюджетів наших партнерів, для того, щоб точково завдавати ударів по місцях, які допомагають в агресії противника. А потім уже говоритимемо про велике масштабування виробництва цих ракет — необов’язково тільки в Україні, а може бути й у найближчих наших союзників — для того, щоб вражати противника”, — наголосив Валерій Боровик.
Читайте також: “Складно протидіяти, але легко зрозуміти за що”: Зеленський розповів про застосування нового винаходу — ракети-дрона “Паляниця”
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна змогла вийти на значні результати у виробництві кількох напрямів оборонної продукції. Зокрема, Україні вдалося перетнути позначку в перші 100 одиниць ракетного озброєння. Про деталі президент не говорив, але подякував усім, хто залучений до цього виробництва.