10 років тому відбулася перша перемога в сьогоднішній війні, — Зеленський у День Гідності та Свободи

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 21 листопада, звернувся до українців з нагоди Дня Гідності та Свободи — державного свята, встановленого на честь початку двох революцій — 2004 та 2014 років. Зазначивши, що Революцією Гідності, яка почалася у ці дні 10 років тому, український народ провів свій перший контрнаступ — проти беззаконня, неволі, спроби позбавити європейського майбутнього, інформує FREEДОМ.

“10 років тому люди об’єдналися не лише проти чогось, а й передусім за себе. Кожен за кожного. Всі ті, хто після силового свавілля відчув: це б’ють і мене, це боляче й мені, це удари по справедливості й правді, свободі, по нашому спільному завтра. Яким воно буде, якщо ми промовчимо, проковтнемо, будемо боятися, а не боротися? І тоді фактично відбулася перша перемога в сьогоднішній війні. Перемога небайдужості. Перемога хоробрості. Перемога Революції Гідності. Перемога народного спротиву, громадянського суспільства, подвигу Героїв Небесної Сотні та всіх, хто боровся за свободу в столиці та інших регіонах”, — наголосив Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що з того часу європейські прагнення України з амбітної мети перетворилися на рух, який вже неможливо зупинити.

“Наш статус кандидата й подальші переговори про вступ мають неодмінно завершитися повноправним членством України в ЄС. І все це ми робимо попри війну”, — заявив глава держави.

Президент зауважив, що сьогодні твориться новий виток української історії. Відповідальність за те, якою вона буде, — на нинішньому поколінні.

“Як і в кожної держави, в історії нашої є темні та світлі сторінки. Часи розквіту й часи розбрату. Періоди слави й періоди руїн. Які можуть тривати не одне десятиліття. Які можуть гойдати з боку в бік, як, наприклад, історія місця позаду мене. Із середини XIX століття, коли Європейська площа стає Царською. А згодом — площею III Інтернаціоналу. А в часи окупації її планують перейменувати на честь Гітлера. І навіть після вигнання нацистів вона не стає знову Європейською, а перетворюється на площу Сталіна, а згодом — Ленінського комсомолу. І все це — не просто таблички на будинках, це наслідки, які може мати неправильний поворот на перехресті історії”, — нагадав Зеленський.

Він закликав до внутрішньої єдності, щоб зберегти зокрема міжнародну підтримку й солідарність, та наголосив, що з терористами неможлива нічия.

“Ми сильні. Маємо бути сильними. Бо тільки в сильних вірять, тільки сильні творять майбутнє. Тільки сильні можуть бути єдиними. Єдиними, аби стати вільними. Вільними, аби бути гідними. Заради нових часів. Коли центральні площі наших міст отримають нові й назавжди незмінні назви. На честь героїв. На честь визволителів. Маріуполя, Бердянська, Мелітополя. На честь звільнення Донбасу, Криму. На честь возз’єднання України у своїх кордонах. Коли в книгах з історії через роки й століття про період незалежності з 1991 року писатимуть як про безперервний. Через роки й століття. Коли у школах, слухаючи про Україну як невід’ємну частину Європи, усі наступні покоління питатимуть: хіба могло бути інакше? Коли в нашому календарі поруч із Днями Незалежності, Державності, Соборності, Гідності та Свободи з’явиться День Перемоги. Перемоги України. Гідних і вільних людей. З великої літери. З Днем Гідності та Свободи, великий народе! З великої літери. Сильний народе сильної країни!” — привітав Володимир Зеленський.

Прямий ефір