1,5 млн росіян живуть в аварійних будинках — кадри з Карелії (ВІДЕО)

Карелія. Ілюстративне фото: karelia.ru

Старі бараки без каналізації та опалення. 1,5 млн росіян живуть в аварійних будинках і роками чекають на розселення. Грошей, які Кремль витрачає на війну проти України, вистачило б на купівлю 2 млн нових квартир, підрахували журналісти видання “Важливі історії”. Вони поспілкувалися з тими, хто виживає в Карелії — російському регіоні-рекордсмені за кількістю старого житла, повідомляє FREEДОМ.

Місцева мешканка показала журналістам житловий будинок, у якому три роки тому було зроблено капітальний ремонт. В одному з приміщень — підпірки, щоби не обвалилося. Користуватися ним не можна. Мешканці зверталися до місцевої влади, але нічого не змінилося.

В аварійних будинках мешкає кожен дев’ятий мешканець Карелії. У місті Сегежа на розселення очікують 62 тис. осіб, по всій Росії таких — 1,5 млн людей.

“На 1986 рік ми вже мали 61% зносу будинку. Куди нас переселятимуть? І це не один наш дім. У будь-який будинок зайти, у будь-яку квартиру. Це практично скрізь так”, — каже мешканка Сегежі.

Старе житло — це пліснява, вогкість, грибок, проблеми з комунікаціями. Цієї зими замерзали жителі у більш ніж 20 регіонах Росії.

“У нас же Володимир Володимирович Путін. Він же каже, що у нас ВВП зростає. У нас все гаразд. Тільки в кого гаразд? Мені, наприклад, незрозуміло, можливо, у нього все гаразд, а люди так живуть”, — каже житель Карелії, показуючи аварійний будинок.

Дозволити собі покупку житла можуть одиниці.

“Середня зарплата, ну, дай боже, якщо 30 тис. [рублів]. На комуналку багато йде. Одне опалення — 5-6 тис. і вище”, — каже росіянка.

Грошей, уже витрачених Путіним на руйнування будинків та інфраструктури в Україні, достатньо було б на купівлю 2 млн квартир у Росії: вистачило б для всіх, хто зараз мешкає в аварійних будівлях.

Один із бараків у Сегежі в народі назвали “Титанік”. Це місцевий раритет, де виросло не одне покоління. Ще один барак з історією називають “Пентагон”.

“Тут нічого не хочеться міняти, бо тут нема життя. Барак звалиться”, — каже мешканка “Пентагону” Тетяна.

Щоб вижити, мешканці самі ремонтують бараки, шукають будматеріали. Чиновникам байдужі їхні проблеми.

Найчастіше туалет у мешканців таких будинків — на вулиці, гарячої води немає, з електрикою — перебої. Але майже в кожному будинку є телевізор. З нього диктатор разом із пропагандистами переконують населення у необхідності вторгнення в чужу незалежну державу. Офіційно п’ятеро осіб із міста Сегежа загинули на війні проти України.

Читайте також: Докфільми “Розрив зв’язку” і “Пентагон”: про глибинні проблеми російського суспільства говоримо з репортером Андрієм Лошаком

Прямий ефір