Сьогодні, 29 вересня, в Україні вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру.
Про це нагадує UATV.
Бабин Яр став одним із символів Голокосту. Саме тут, лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941-го року німці розстріляли майже 34 тисячі євреїв.
За даними історика Віталія Нахмановича, за весь час німецької окупації в Бабиному Яру були розстріляно 90-100 тисяч людей, із них приблизно 65–70 тисяч євреїв.
Бабин Яр став місцем масових розстрілів людей за етнічною ознакою — євреїв, караїмів та ромів, радянських військовополонених, партійних радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів, психічнохворих, порушників комендантської години і т. ін.
Зазначимо, що в 1941-1943 роках у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена ОУН, серед них і відому українську поетесу Олену Телігу разом із чоловіком.
Злочини в Бабиному Яру, як і в розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі, тривали аж до приходу радянських військ у 1943 році.
Однією з найвідоміших автобіографічних праць про цю трагедію є спогади уродженця столичної Куренівки, письменника Анатолія Кузнецова “Бабий Яр”, який пережив нацистську окупацію.
Нагадаємо, що президент вшанував пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.
Читайте також: Руйнування скульптури “Гірка пам’ять дитинства” мають розслідувати якнайшвидше, – президент.