СБУ викрила 385 інтернетагітаторів, які поширювали фейки про епідемію

uatv
01.06.2020
Фото СБУ

За період карантину кіберфахівці Служби безпеки України викрили 385 інтернетагітаторів, які поширювали різноманітні фейки про епідемію COVID-19, і заблокували понад 2,6 тисячі спільнот з аудиторією понад мільйон читачів.

Про це повідомляє пресслужба СБУ, інформує UATV.

Працівникам структури вдалося дізнатися, що 18 із виявлених агітаторів діяли за завданням російської сторони.

“Стосовно них СБУ розпочала кримінальні провадження за дії, спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (ст. 109 і 110 Кримінального кодексу України). Такі агітатори “працювали” у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, Конотопі, Івано-Франківську, Хмельницькому та Жашкові”, – йдеться у повідомленні.

Російські спецслужби та керовані ними агентурні мережі тролів, використовуючи соцмережі, закликали громадян порушувати карантинні обмеження, проводити акції протесту, а також підштовхували до силового захоплення влади.

“Так мешканець Одеської області регулярно розміщував на персональних сторінках у соцмережах інформацію із закликами щодо приєднання західних областей до держав, які межують з Україною. Публікації агітатор отримував з пропагандистських інтернетвидань та сайтів РФ. Під час слідчих дій, у межах кримінального провадження, співробітники СБ України виявили у помешканні агітатора комп’ютерну техніку та мобільні пристрої з матеріалами, які підтверджують протиправну діяльність”, – зазначають в СБУ.

Зловмиснику вже повідомили про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України). Продовжуються слідчі дії.

Інформацію про 367 агітаторів Служба безпеки передала до Нацполіції. 160 із них притягнули до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку чи порушення громадського порядку (стаття 173-1 КУпАП).

Інтернетпропагандисти упродовж 2019-2020 років отримали 26 обвинувальних вироків у судах.

“Служба безпеки України вкотре нагадує про кримінальну та адміністративну відповідальність за свідому дестабілізацію ситуації, зокрема через інтернет, та закликає інтернеткористувачів бути пильними та приділяти особливу увагу безпеці в мережі, довіряти лише інформації з офіційних джерел”, – додають в СБУ.

Раніше Служба безпеки України викрила три схрони зі зброєю терористів на Луганщині.

 Читайте також: СБУ ідентифікувала терористів, причетних до загибелі двох українських спецслужбовців на Донбасі

Джерело UATV
дата 01.06.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV