Розведення страусів в Україні: фермер розповів, як налагодити бізнес (ВІДЕО)

Фото UATV

Існує думка, що страуси можуть жити тільки в спекотній Африці і на піску. Але вже доведено, зокрема українськими фермерами, що ці птахи комфортно себе почувають і в наших умовах. Взимку вони добре переносять холод, а тепле літо – їх природне середовище.

“Виростити страуса в Україні нескладно, каже ветеринар Руслан Кравченко. – Птах невибагливий навіть до корму, годується сінажем, силосом із застосуванням концентрованих кормів. Відмінна риса страусів – це гарне здоров’я, вони нічим не хворіють, мають дуже стійкий імунітет до всіх хвороб”.

Юрій Капітанов управляє фермою в Дніпропетровській області, на якій розводять страусів.

“Три роки я працював на курячій фермі. Цікавіше, звичайно, зі страусами, – зазначає він. – Птах красивий, загадковий, багато чому вчишся, ще багато чого не розумієш. У страусів досить часто непередбачувана поведінка. То вони спокійні, то раптом почують щось і відразу тікають, причому тікають в хаосі, ця юрба некерована”.

За словами птахівниці Марини Мельниченко, пташенята страусів звикають до однієї людини і слухаються тільки її: і коли вона виганяє їх на вулицю гуляти, і коли ввечері заганяє назад. Вони реагують навіть на інший одяг. Але потім звикають.

“Ми тримаємо страусів для розведення та отримання молодняку, – розповів Юрій Капітанов. – Страусівництво в нашому господарстві зародилося в 2000 році. Ми завезли 12 голів страусів, 8 самочок і 4 самця породи чорний африканський страус. Зараз у нас на фермі 730 голів. Технологічні процеси, які здійснює наше господарство – це утримання батьківського стада, отримання інкубаційних яєць, інкубація, отримання добового молодняку, вирощування молодняка в брудері та відгодівля страусів”.

Як зазначив фермер, продуктивний сезон у цих птахів починається з середини квітня і закінчується в середині вересня. У цей період самка приносить 26-30 яєць. Період яйцекладки в неї зазвичай відбувається під кінець дня, з 5 до 7 вечора. У цей період на фермі збирають яйця.

Інкубують їх 39 діб. Потім яйця перекладають до вивідної шафи, де і відбувається виведення.

Оператор-пташник допомагає їм вилупитися. У дикій же природі виживає найсильніший.

Варто зазначити унікальну особливість страусенят: вони народжуються з внутрішнім жовтком, в якому є всі необхідні поживні речовини для їх життя. Протягом 2-3 тижнів він розсмоктується, і вони можуть перебувати близько 6 днів без води та корму.

“У нашому господарстві ми скасували спеціальні білі халати, тому що, якщо в них проводити, наприклад, вакцинації, у страусів відбувається запам’ятовування, а згодом – стрес при появі людей у ​​білих халатах, – розповів ветеринар. – Птах дуже лякається, може розігнатися та пошкодити грудну клітку на великій швидкості. Або ще гірше – зламати ноги. Тому персонал ходить в стандартному спецодязі”.

В останні роки в Україні продукція страусівництва користується все більшим попитом: це м’ясо, фарш, печінка, шлунок, серце. Також споживачі дуже люблять яйця. Однією яєчнею, наприклад, можна нагодувати 10 людей.

Тому в 2008 році на території господарства відкрили забійний цех. Продають тут і живого птаха: добовий молодняк, доросле поголів’я. Фермери співпрацюють із покупцями з України, ближнього зарубіжжя, а також Узбекистану.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Прямий ефір