Росія залякує Україну заявами про захоплення дамби Північно-Кримського каналу, – Кривонос (ВІДЕО)

uatv
24.09.2020
Скрін каналу “Дом”

Сергій Кривонос, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони, генерал-майор Збройних сил прокоментував недавню заяву з боку Росії про те, що під час військових навчань вони “вчаться звільняти гідротехнічні споруди”.

Про це він заявив у програмі “На самом деле: Крым” на каналі “Дом”.

“Це як раз знову-таки вплив на керівництво країни і такий невеликий шантаж з приводу “А ми можемо захопити…”. Технічно ми прекрасно розуміємо, що Росія це здатна зробити. Але питання полягає в тому, яким чином РФ може виправдати себе в очах світової спільноти, тому що це буде вже відкрита агресія. Це вже не така війна, від якої вони відхрещуються на Донбасі, що нас там немає, а тут вже безпосередньо не буде ополченців і повсталих шахтарів, як дехто каже, а тут вже будуть повністю застосовані російські війська”, – зазначив заступник секретаря Ради нацбезпеки України.

За його словами, Росія здатна захопити частину Північно-Кримського каналу від Каховки до Каланчака. Головною проблемою для них Кривонос бачить те, що всі ці роки окупації так звана кримська “влади” не займалася технічним станом каналу.

Генерал вважає такі заяви “грою м’язами” з боку Російської Федерації з елементами залякування і військово-політичного шантажу, метою яких є прагнення натиснути на керівництво України.

“Питання в тому, що вода, як ми прекрасно знаємо, в Крим подається вгору. Росіянам потрібно безпосередньо відновити, провести достатній обсяг робіт щодо відновлення можливостей Північно-Кримського каналу по працездатності. В даний момент роботи по каналу вони не проводять. Ця інформація у мене йде, і не тільки за рахунок сил і засобів розвідки, які ми маємо, а й за рахунок тих кримчан, які приїжджають і інформують нас, що реально відбувається. Тому, навіть якщо вони захоплять, то вода так швидко не піде. Для наповнення каналу потрібен не один тиждень, це в разі, якщо все працює і все ремонтується”, – наголосив Кривонос.

Він додав, що за шість років незаконної анексії росіяни не займалися вирішенням питання водопостачання в Криму.

“Окупанти використовували ресурси півострова, вони думають тільки про свої військові бази і використовують Крим як свою військову базу. А життя корінних кримчан їх не цікавить”, – підсумував заступник секретаря РНБО.

Читайте також: “Без підживлення ззовні Криму не вижити”, – Дудаков про проблему водопостачання

Раніше заступник голови Меджлісу Наріман Джелял заявив, що без роботи Північно-Кримського каналу проблему водопостачання в Криму не вирішити.

Джерело UATV
дата 24.09.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×