На UATV стартує цикл сюжетів про захисників України (ВІДЕО)

Фото UATV

14 жовтня українці відзначатимуть одне з найбільш важливих і відносно молодих свят для нашої країни – День захисника України. Про цих мужніх і патріотичних людей, людей з різними долями й однією метою – повернути Україні свободу, у день свята телеканал UATV запускає новий цикл сюжетів “Захисники”.

Герої, про яких глядачі дізнаються з нового серіалу, залишили звичне життя і стали на захист Батьківщини. Кремлівська пропаганда називає їх карателями, російська армія, не ховаючись, відкриває по них вогонь. Вони не раз зустрічалися зі смертю і знають нашого ворога в обличчя.

“Наші герої – неймовірні люди. Вони надзвичайно сильні й надихають своїм прикладом. Цей проєкт дуже важливий, він на часі, оскільки війна триває”, – наголошує одна з авторів циклу, журналістка UATV Анастасія Федченко.

Один з її сюжетів присвячений непересічній особистості – героєві України, начальнику Київського військового ліцею імені Івана Богуна, генерал-майору Збройних сил України, Ігореві Гордійчуку (позивний “Сумрак”).

“Про таких говорять “людина-легенда“. Відомий розвідник, який під час війни на сході дістав дуже тяжкі поранення. Але він переміг смерть, – розповіла Анастасія. – Ігор Гордійчук активно пропагує гендерну рівність у військовому ліцеї. Зокрема, цього року вперше в історії України у ліцеї відкрили взвод дівчат. Він людина, яка точно знає, що наш ворог – Росія, і що з ним не можна загравати. Захисник, який прагне, щоби ми закінчили цю війну. Він хоче, щоб вона завершилася саме так, як потрібно Україні, а не так, як вигідно Кремлю”.

Анастасія Федченко також зауважила, що Ігор Гордійчук відкритий для журналістів. Про нього знімали багато сюжетів, програм. У ЗМІ є численні публікації про його поранення, про величезний внесок у цю війну.

“У моєму сюжеті Ігор Гордійчук постане у дещо іншій іпостасі. Сюжет вийшов, так би мовити, без надриву. Акцент зроблено саме на його особистості. Як керівника ліцею, як людини, котра знає, як завершити війну. До речі, він розказав, коли саме зрозумів, що в нас буде війна з Росією. Це трапилося тоді, коли РФ намагалася загарбати острів Тузла на зорі 2000-х років. Тоді Гордійчука підняли по тривозі”.

Ще одна унікальна історія, про яку глядачі дізнаються з нового циклу, це історія добровольця “Азову”, який у 2015 році став на захист України, будучи громадянином іншої держави – Молдови.

Коли в Україні стало можливо підписувати контракти іноземцям, Станіслав Гібадулін став до лав 25-го батальйону, у складі 54-ї окремої механізованої бригади, де служив розвідником.

“Зі Стасом ми познайомилися ще на передовій. У нас була дуже цікава історія знайомства, –  поділилася Анастасія Федченко. – Стас мене бачив, а я його тоді не запам’ятала. Я готувала сюжет про розвідників 54-ї бригади, які забрали просто з-під носа у ворога гранатомет і кулемет. Бійці не хотіли розповідати нам про це. А вже потім, коли ми зустрілися зі Стасом у шпиталі, він пригадав цю історію, і те, як вони тоді підсміювалися з намагань журналістів дізнатися, хто ж приніс цей кулемет. А це був Стас і його друг Ілля Сербін. Їх під час виходу у лютому 2018 року було тяжко поранено. Ілля загинув через дві години після поранення, так і не прийшовши до тями”.

Станіслав досі переживає це потрясіння. Особливо він хвилюється, що у контексті ймовірного розведення військ Світлодарськ може опинитися у сірій зоні. Це місто, біля якого загинув Ілля, на передовій йому встановили пам’ятник. Стас говорить: “Не хочу, щоб туди прийшли люди, які знущатимуться з пам’яті про нього”.

Станіслав Гібадулін переконаний, що повертати українські території варто шляхом війни, а не перемовин із ворогом, тому що агресорові не можна довіряти. Стас, який кілька років був на передовій, дуже добре знає, що переговори з ворогом закінчувалися, зазвичай, не надто добре для України.

“Він покинув усе в своїй країні, приїхавши захищати мою країну. А точніше – нашу. У серпні Стасові дали українське громадянство. Він дуже довго прагнув до цього, пройшов непросту бюрократичну тяганину, тож тепер, нарешті, має паспорт громадянина України, – розповіла журналістка. – Дістав три поранення: перше – коли загинув його друг. Станіславові тоді ампутували селезінку, він втратив майже три літри крові та дивом вижив. Друге поранення отримав цього року, в лютому, неподалік Попасної. Він втратив кілька фаланг пальців на правій руці, а щойно відновився, наступив на міну і втратив ліву ногу. На щастя, Стас уже ходить на протезі. Не втрачає надію. Жартує постійно. Говорить, що дуже хоче піти на танці. І танцюватиме з протезом краще, аніж люди зі здоровими ногами”.

“З героями моїх сюжетів ми знайомі давно. Це Віктор Ніколюк, позивний “Вітер”, та Юлія Толопа, позивний “Валькірія”, – розповів журналіст UATV Ігор Меделян. – Ми вперше зустрілися на фронті, де вони якраз несли службу. Я побачив людей, які будуть битися за свою Батьківщину до останнього. І вони це роблять, де б не були: на передовій чи у тилу. Ці люди знають війну зсередини. Вони втрачали товаришів, самі не один раз мало не загинули. Це люди, яких не зламали важкі випробування боїв, час, втрати, втома та зради. Мої герої ніколи не називають себе такими. Але їхні історії варті того, щоби про них дізнався світ“.

Фото Facebook Юлія Толопа

“Я і мої колеги, створюючи цикл, хочемо показати, що воля людини сильніша за смерть, за біль, за травми, – підсумувала Анастасія Федченко. – Не можна забувати, що наші захисники роблять усе для того, щоб у нас був мир і ми не знали, що таке війна. А вона триває вже понад 5 років. Дехто каже, що втомився від неї. Та насправді ви не знаєте, що таке втома. Саме завдяки таким людям, історії яких ми розповідаємо у своїх сюжетах”.

Цикл із 7 сюжетів “Захисники” виходитиме щодня з 14 жовтня у випусках новин UATV. 

Прямий ефір