“Могилянка”: як в університеті функціонують студентські організації (ВІДЕО)

Скрін з відео

Києво-Могилянська академія – один із найпрестижніших університетів України. Нині в ЗВО готують спеціалістів за 22 бакалаврськими та 32 магістерськими програмами. Тут навчаються понад 4500 студентів та працюють понад 500 викладачів.

З різними побажаннями, ініціативами, питаннями про студентське життя у виші йдуть до деканату. Також в університеті працюють приблизно 40 студентських організацій.

“Наш деканат має кілька напрямів діяльності. Це, зокрема, фінансова, соціальна підтримка студентів, робота з корпоративною культурою. Та передусім, це підтримка та розвиток студентського самоврядування”, – говорить Діана Проценко, очільниця відділу по роботі зі студентами.

В університеті є два органи студентського самоуправління: колегія та конференція.

Емма Бродіна, голова засідань конференції студентів НаУКМА пояснює: “Основні напрями нашої роботи – це стратегування і, відповідно, прийняття на законодавчому рівні певних нормативних актів. Тобто, якщо студентська колегія – це про оперативну роботу, то конференція студентів – це все-таки про стратегію, місію, візію, тобто напрям роботи всього студентського самоврядування Києво-Могилянської академії”.

Могилянка” – це про свободу та власну думку, наголошує Діана Проценко. Тому для керівництва університету надзвичайно важливе існування студентських медіа.

У ЗВО є власний Youtube-канал “Та Могилянка”, де студенти реагують на всі актуальні події в університеті та допомагають у них розібратися. А на перервах у стінах вишу в ефірі студентського радіо “КВІТ” можна послухати музику, інтерв’ю, цікаві подкасти та гумористичні випуски. Здається, чого б не захотів студент академії, він це отримує завдяки студентським організаціям. Є навіть спеціальна спільнота для інтровертів.

“Студенти самі хочуть вчитися. Вони відчувають фундаментальність знань, які тут отримують, тому що ці знання їм знадобляться”, 
– впевнений студент магістратури факультету інформатики Трохим Бабич.

Вже понад 10 років в університеті функціонує організація “Бадді”. Це улюблена спільнота першокурсників, адже адаптуватися у виші їм допомагають саме тут. Наприклад, наприкінці літа для “фрешиків”, як називають в університеті першокурсників, проводять великий фестиваль “Fresh Fest”.

У Києво-Могилянській академії завжди раді новим студентам. Усі – від студентів до викладачів – відкриті до спілкування та готові прийти на допомогу.

Більше випусків програми “Бери вище” дивіться за посиланням.

Прямой эфир