Фото з Facebook-сторінки Максима Наконечного
11 квітня о 19:00 в кінотеатрі Київ відбудеться прем’єрний показ шостого збірника українських короткометражних фільмів “Українська Нова Хвиля: Runaway”, а вже завтра, 12 квітня, вони вийдуть у кінопрокат.
Журналісти телеканалу UATV запитали режисера фільму “Невидима” Максима Наконечного (учасник проекту, – ред.), наскільки складно зараз молодому поколінню створювати фільми в Україні та на якому етапі розвитку перебуває сучасний український кінематограф.
“Відчувається підтримка від держави, і з кожним роком вона зростає. Якщо у тебе є освіта, ти знайшов продюсера, то будуть ресурси зняти свій дебютний фільм, як це зробив я. Та насправді, навіть якщо немає режисерської освіти, є багато можливостей, і вони стають все більш відомими та зрозумілими. Наприклад, робота Павла Острікова “Випуск ’97”, яка теж представлена в нинішньому кіноальманаху, викликала величезний фурор на фестивалях, враховуючи те, що Павло не має освіти режисера. Я завжди дуже радію, коли його фільм отримує чергову нагороду, адже це доказ того, що найголовніше – хороший сценарій, бачення, смак, а не освіту”, – розповів режисер.
За його словами, нашим культурним інституціям важливо розібратися з вектором кінорозвитку.
“Зараз вимальовується така тенденція, що ми хочемо знімати і глядацьке кіно, й патріотичне, і фотографуватися на червоних доріжках у Каннах і Берліні, де показують авторське кіно. Спостерігається інтенсивна робота із сегментуванням цих сфер і розумінням стратегії, як потрібно розвивати той чи інший сегмент. Наприклад, чи потрібно створювати патріотичне кіно, чи можна визначити цей термін, яким воно повинно бути? Як на мене, патріотичним може бути будь-яке кіно, якщо воно зроблено добре і зроблено у нас. Що більше болючих питань стосується фільм, що більше незручних аспектів нашої реальності показує глядачеві, – то більше він патріотичний “, – поділився гість студії.
Телеінтерв’ю з Максимом Наконечним дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV.
Марта ЗНАК, UATV