“Бути в одній команді”: Алевтина Шавлач розповіла про книгу, яка допомагає подолати булінг (ВІДЕО)

uatv
20.02.2020
Скрін UATV

Алевтина Шавлач – молода українська письменниця, яка дуже яскраво дебютувала з першою книгою “В полоні болю” в жанрі психологічний трилер. І хоча це не зовсім звичний жанр для українського ринку, але саме він, за словами авторки, допомагає розкрити актуальні проблеми соціуму.

У черговому випуску програми UATV “Палітурка” Алевтина Шавлач розповіла про свою діяльність, а також дала поради батькам щодо того, як подолати труднощі підліткового періоду в дітей.

Героїня проєкту змінила безліч професій у пошуках себе. Працювала економістом, педагогом, психологом. Але при цьому вона активно писала, тому її перша видана книга – не перша написана.

“Я писала “в стіл”. Любила це заняття, скільки себе пам’ятаю. А ось видати книгу – ідея спонтанна, зізналася письменниця. – Надрукувати роман порадив чоловік. Він завжди зачитувався моїми текстами. І в підсумку умовив, хоча я, чесно кажучи, не надто вірила в успіх. У першому видавництві отримала дуже жорстку відмову. А ось друга спроба увінчалася успіхом. Я дуже вдячна за те, що в мене повірили”.

Після успішного першого проєкту Алевтини Шавлач був другий: вона взялася за нову тему – булінг.

“Сама я не стикалася з булінгом. Але так склалося, що мені довелося писати книгу для конкурсу. Я вирішила обрати тему, яка буде близька всім підліткам”.

Книга “Пампуха”, за словами автора, розрахована все ж більше на батьків, а не на підлітків.

Мамам і татам, яким важко впоратися з дітьми-підлітками, Алевтина Шавлач, яка крім письменницької справи, не залишає роботу психолога, радить не воювати з ними, а бути “в одній команді“.

“Процес дорослішання дитини – природний, він буде існувати завжди. Щоб стати самостійною, дитині потрібно відокремитися, їй необхідна своя територія, – каже вона. – Також їй потрібен бунт, так званий заколот проти системи. І цьому явищу не потрібно протидіяти. Дітям в цей період найбільше потрібні підтримка, розуміння та співучасть”.

Більше випусків програми “Палітурка” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 20.02.2020
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV