Фото latifundist
Офіційні дипломатичні відносини між Україною і Королівством Саудівська Аравія почалися в 1993 році з підписання Угоди про встановлення дипломатичних відносин. Через 3 роки Україна відкрила своє посольство в місті Ер-Ріяд. А в 2009 році посольство Саудівської Аравії відкрилося в Києві.
Надзвичайний і Повноважний Посол пан Джудія Алхазал очолює Дипломатичну місію Королівства Саудівська Аравія в Україні з моменту її відкриття і дотепер. Коментуючи статус відносин між Україною та Саудівською Аравією, пан посол повідомив, що між двома дружніми країнами є широкі області для співпраці, беручи до уваги великий потенціал Саудівської Аравії і України, серед перспективних секторів: аграрний, а також авіація.
І додав: “Під час візиту Президента України до міста Ер-Ріяд в кінці 2017 року було підписано три важливі двосторонні угоди, які, ми сподіваємося, сприятимуть зміцненню співпраці, зокрема угода про співпрацю в сільському господарстві між двома країнами. Ця угода, ймовірно, призведе до збільшення експорту української сільськогосподарської продукції до Саудівської Аравії”.
Посол також зазначив, що Україна експортує велику кількість ячменю в КСА, у зв’язку з чим Саудівська Аравія є першим імпортером ячменю з України. Проте, можна збільшити обсяг експорту українського зерна завдяки вищезазначеній угоді.У цьому контексті одна з відомих саудівських компаній інвестувала понад 100 млн доларів в оренду сільськогосподарських земель у Львівській області.
Пан Алхазал зазначив, що у двох країн є всі умови для поглиблення співпраці в сфері інвестицій. Очікується, що Україна стане країною, яка залучає іноземні інвестиції, особливо у сфері промисловості, сільському господарстві та нерухомості, й це пов’язано з прийняттям українським урядом нових правил і законів, які регулюють і захищають такі інвестиції. У світлі цього все більше інвесторів вивчатимуть інвестиційні можливості в Україні.
Посол нагадав і про успішне співробітництво країн у сфері авіації, а саме про спільне виробництво нового транспортного Ан-132 вантажопідйомністю 9,2 тонни розробки ДП “Антонов” (Київ) у рамках угоди між Центром науки і технології імені короля Абдель Азіза та Державним підприємством України “Антонов”.
“Головна мета цієї угоди – перше спільне виробництво літака серії AN. Його особливість полягає в можливості його використання, як в цивільних, так і у військових цілях. Він може бути задіяний для приборкання вогню й пожеж, і з метою порятунку”, – сказав посол, додавши, що він може сідати та злітати з ґрунтових доріг.
“На даний час обидві країни виробляють його як на території України, так і на території нашого Королівства”, – сказав він, додавши, що Саудівська Аравія обрала Україну для виробництва літака невипадково: “Ваша країна має великий науковий потенціал, значний досвід і великі можливості в цій сфері.
Також в Україні є унікальне космічне агентство світового рівня. З огляду на вищесказане, розпочалася співпраця у виробництві першого спільного літака між нашими двома країнами”.
Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV