Фото twitter/stepa8769
Зокрема, у заяві зовнішньополітичної служби Євросоюзу закликається до звільнення затриманих і засуджується затримання представників ЗМІ.
“Затримання більш ніж тисячі демонстрантів і насильство, яке російська влада застосовувала проти них сьогодні, загрожують основним свободам вираження, об’єднань і зборів у Російській Федерації. Затримання журналістів також загрожує свободі ЗМІ. Ці основні права закріплені в російській конституції, і ми сподіваємося, що вони будуть захищатися, а не руйнуватися”, – заявила прес-секретаря зовнішньополітичної служби Євросоюзу Мая Косьянчіч.
Також прес-секретар Державного департаменту США Хізер Нойєрт підтримала позицію ЄС, закликавши звільнити затриманих.
“Лідери, впевнені в своїй легітимності, не заарештовують своїх мирних опонентів під час протестів”, – заявила Нойерт у Twitter.
The United States condemns #Russia’s detention of hundreds of peaceful protestors and calls for their immediate release. Leaders who are secure in their own legitimacy don't arrest their peaceful opponents for protesting.
— Matthew Miller (@StateDeptSpox) May 5, 2018
Нагадаємо, 5 травня у різних містах Росії почалися протестні акції “Він нам не цар”, приурочені до інавгурації президента Володимира Путіна, яка відбудеться 7 травня. Мітинги було організовано прихильниками опозиційного політика Олексія Навального. Самого політика затримали під час акції у Москві. Там також зав’язалися бійки між козаками та прихильниками Навального. Середи затриманих у Москві опинилися співробітник Фонду боротьби з корупцією Микола Ляскін та кореспондент видання “Новая газета”.
За даними організаторів, мітинги і хода були заявлені у 90 містах Росії.
Пізніше стало відомо, що у російських містах на акціях протесту “Він нам не цар” затримали щонайменше 1029 осіб.