Звіт про роботу ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” за квітень-травень 2021 року

uatv
08.06.2021
Фото телеканал “Дом”

Упродовж квітня-травня, через активізацію Росії біля українського кордону, спостерігалося чергове посилення напруги між двома державами. Розуміючи надзвичайну важливість обізнаності в цих подіях та розуміння процесів для аудиторій ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України”, інформаційні канали ДП постійно збільшували кількість та якість висвітлення можливих наслідків ескалації конфлікту, надаючи аудиторії безцінну інформацію та глибокий різнобічний аналіз. Офіційну позицію України та перебіг конфлікту аудиторії (включаючи мешканців ТОТ) в ефірі телеканалу “Дом” роз’яснювали посадовці (представники Офісу президента України та уряду, народні депутати, члени ТКГ, голови Донецької та Херсонської ОДА) та військові. Окремі програми та сюжети були присвячені подіям, пов’язаним із ескалацією в Росії та ТОТ Донбасу й Криму. Детально демонструвались та аналізувались позиції країн-партнерів щодо ескалації конфлікту. Журналісти проєктів ДП широко висвітлювали події та настрої українців у Донецькій, Луганській та Херсонській областях.

Тема активізації Росії вздовж українського кордону та у Криму в квітні була в фокусі постійної уваги президента України Володимира Зеленського. 14 одиниць контенту ДП, присвяченого цій темі, містили висвітлення позиції президента та поширення її для аудиторії. В питанні урегулювання військового конфлікту на Сході України, вкрай важливою та значущою є підтримка нашої держави та зусиль президента та уряду з боку Сполучених Штатів Америки. В травні відбувся візит в Україну державного секретаря США Ентоні Блінкена та його заступниці з політичних питань Вікторії Нуланд. Головними темами візиту були військова загроза з боку Росії, реформи в Україні та боротьба з корупцією.

Проєкти ДП активно висвітлюють питання, пов’язані з допомогою країн-партнерів (більше 50 інформаційних повідомлень за звітний період), тож висвітлення та аналіз візиту американських високопосадовців та позиції США щодо українського питання були серед пріоритетних тем травня (20 інформаційних повідомлень, які мали більше 50 тис. переглядів, 650 реакцій, 145 коментарів). Випуски щоденної програми “На самом деле”, присвячені врегулюванню конфлікту, мають понад 60 тис. переглядів, 620 реакцій, 160 коментарів. Тематичні програми (“Украина”, “Мир”, “Донбасс”, “Крым”, “Россия”) включали контент, створений журналістами на ТОТ, аналіз вітчизняних та іноземних експертів щодо нарощування військових, висвітлення підготовки України до можливого збільшення російської агресії, подій вздовж лінії розмежування, в Росії та країнах-партнерах.

Журналісти телеканалу “Дом” також працювали на непідконтрольних територіях Донбасу та в Криму та інформували аудиторію щодо настроїв мешканців ТОТ про події, ініційовані представниками НЗФ та окупаційної адміністрації Криму, тощо. Спікери програми “Взгляд с Банковой” – Леонід Кравчук, голова української делегації в Тристоронній контактній групі, Олексій Арестович – радник української делегації в тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, Тимофій Мілованов – позаштатний радник керівника ОПУ та Юлія Мендель – на той час прессекретарка президента України, відповідали на питання аудиторії (включаючи мешканців ТОТ) щодо ескалації конфлікту та роз’яснювали офіційну позицію України. Програми отримали понад 40 тис. переглядів, 3 400 реакцій, 905 коментарів. Враховуючи велике значення, яке надає Росія дезінформаційним кампаніям проти України під час воєнного конфлікту, ДП створює програму “Давайте проверим”, а також працює в цьому напрямі в межах інших проєктів. Всього в квітні програми та репортажі, присвячені цій темі, мали майже 50 тис. переглядів.

Для аудиторії, яка потребує швидких відповідей на свої запитання та оперативної інформації щодо перебігу ескалації конфлікту, було підготовлено низку сюжетів, які виходили в межах щоденних випусків новин, а також як окремі сюжети (всього – 105 інформаційних повідомлень, сюжетів та репортажів). Таку різноманітність форматів та максимально широке охоплення ми вважаємо вкрай важливим для цільових аудиторій проєктів ДП, адже в такий складний період було критично важливо не допустити маніпуляцій та за лякувань з боку політичних гравців як всередині країни, так і за її межами, а також продемонструвати готовність України та країн-партнерів оперативно відреагувати на агресію Росії.

Зважаючи на активізацію дій Росії щодо дискредитації України серед мешканців та інфлюєнсерів ТОТ та країн-партнерів, в квітні ДП було ініційовано дискусію “Як розповісти світу та тимчасово окупованим територіям правду про Україну?” від Комісії журналістської етики, в якій взяли участь експерти, представники медіа та громадянського суспільства. Всього за звітний період було створено 147 одиниць контенту, присвяченого врегулюванню конфлікту, який отримав майже 450 тис. переглядів, 10 500 реакцій, 2 850 коментарів.

Іншою ключовою темою в квітні-травні було висвітлення реформ. Україна, на чолі з президентом Володимиром Зеленським та урядом, на шляху до розвитку демократії, надають велике значення структурним перетворенням та реформам. В цьому процесі неоціненною є підтримка з боку країн-партнерів – про це постійно наголошують іноземні високопосадовці, зокрема, держсекретар США Ентоні Блінкен під час травневого візиту в Україну. В травні, за участі президента України, членів уряду, народних депутатів та експертів, відбулись 4 Всеукраїнських форуми “Україна. 30”, які були присвячені реформам: 11-13 травня – “Безпека країни”, 17-19 травня – “Цифровізація”, 31 травня-2 червня – “Освіта і наука”, 24-26 травня – “Земля”, під час якого Володимир Зеленський підписав ключовий закон щодо земельної реформи.

Телеканал “Дом” активно висвітлював перебіг форумів, та створював контент щодо втілення реформ в Україні (в квітні-травні 55 одиниць контенту, майже 200 тис. переглядів, 4620 реакцій, 1300 коментарів), до роз’яснень цих процесів в ефірі долучалися члени уряду, народні депутати, очільники стратегічних підприємств та ОДА, експерти, тощо. Додамо, що, розуміючи важливість проведення реформ в сфері електронних комунікацій, телеканал “Дом” став медіапартнером галузевої конференції “Дні електронних комунікацій”, учасники якої обговорювали сучасні тренди, перспективи регулювання, ризики та можливості для розвитку інтернету та телевізійних сервісів.

Згідно з дослідженнями, тематика Криму взагалі практично відсутня в українському інформаційному порядку денному. Такий дисбаланс створює інформаційний та комунікаційний вакуум навколо подій в Криму, що видається критичним, особливо під час ескалації конфлікту. 18 травня в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам’ять жертв депортації кримських татар. Щороку в нашій державі відбувається низка заходів з цього приводу, які також часто залишаються поза увагою ЗМІ.

Телеканал “Дом” активно долучився до інформаційної кампанії з нагоди цієї дати: в ефірі телеканалу було розміщено звернення президента України Володимира Зеленського, яке містило роз’яснення щодо процесу деокупації та реінтеграції півострова; інформацію з цього приводу надавали також: Еміне Джапарова – перша заступниця міністра іноземних справ України та інші члени уряду і народні депутати; журналісти розповідали про історічні події, а також про особливості шанування памяти депортованих кримських татар в Україні та окупованому Криму.

В квітні-травні спостерігалася також активізація порушень прав людини з боку Росії в Криму та черговий наступ на свободу слова. Проєкти ДП “Кримский блог” і “На самом деле: Крым” та інші програми максимально широко висвітлювали ці теми із залученням посадов ців, правозахисників, представників відповідних груп. Всього було створено 72 одиниці контенту про події в Криму, 32 з яких присвячені порушенню прав людини (370 тис. переглядів, майже 4 000 реакцій, 1 340 коментарів). Така зацікавленість та активність аудиторії свідчить про важливість подібних проєктів для українського інформаційного середовища та затребуваність їх у аудиторії. Команда ДП й надалі відслідковуватиме та широко висвітлюватиме тему порушення прав людини на ТОТ України.

Інша важлива тема – пандемія коронавірусу та вакцинація. У квітні-травні український уряд доклав багато зусиль для стабілізації ситуації в цьому напрямі, проте процес потребує активного висвітлення та роз’яснення для аудиторії. Зазначимо, що згідно з останніми (квітень) дослідженнями “Київського міжнародного інституту соціології”, більше половини населення усіх регіонів України не готові вакцинуватися (найбільше таких – на Півдні і Сході), проте, порівняно з березнем, ситуація покращується: кількість готовність вакцинуватися збільшилася на 10%. Аналіз відповідей на питання “Чому Ви не готові вакцинуватися?” показує, що основні побоювання респондентів пов’язані з браком інформації та потребою роз’яснень деталей, пов’язаних з вакцинацією. Тож, телеканал “Дом” в рамках своїх проєктів веде активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з цієї теми. В квітні-травні журналістами ДП було створено 91 одиницю контенту, присвяченого вакцинації та перебігу пандемії, який отримав майже 250 тисяч переглядів, 4 500 реакцій, 875 коментарі.

Важливою подією для розвитку проєктів ДП та посилення комунікації з аудиторією (включаючи мешканців ТОТ), вважаємо початок роботи першої телевізійної студії-бюро телеканалу “Дом” на сході України в Краматорську. Всього в квітні-травні в краматорській студії було створено 22 одиниці контенту (60 тисяч переглядів, 800 реакцій, 200 коментарів) із запрошенням місцевих посадовців, військових, представників українських та закордонних організацій, громадянського суспільства, тощо. Активна робота студії дозволить налагодити комунікацію та співпрацю посадовців і представників громадянського суспільства з місцевою аудиторією (включаючи мешканців ТОТ), а також збільшити кількість та якість інформаційних повідомлень із зони проведення ООС. Також, телеканал “Дом” став медіапартнером фестивалю StartUP Гогольфест (відбувся в травні в Маріуполі) та проєкту “Культура столиця” (Маріуполь).

Іншим ключовим регіоном в питанні реінтеграції ТОТ Донбасу та Криму вважаємо Херсонську область, тож журналісти телеканалу “Дом” створювали контент, присвячений висвітленню візиту Володимира Зеленського в Херсон, безпековій ситуації на адміністративній межі з ТОТ Криму,, розвитку та змінам в регіоні, можливостям для ВПЛ та мешканців Криму, тощо. Спікерами з цих питань виступали голова Херсонської ОДА Сергій Козир та його заступник, члени уряду і народні депутати (15 інформаційних повідомлень, більше 40 тисяч переглядів). В подальшому ДП планує збільшити свою присутність в на півдні України (зокрема в Херсонській області).

Як повідомлялося раніше, ДП “МПІУ” оголошує конкурс.

Нагадаємо, що телеканал “Дом” став медіапартнером ІІІ Всеукраїнських Cool Games.

Джерело UATV
дата08.06.2021
категорії ДОМ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×