Звільнений з полону бойовиків українець розповів про тортури у ФСБ

uatv
04.01.2020
Фото Укрінформ-UATV

Визволений з полону під час останнього обміну українець розповів, як його катували співробітники ФСБ.

Про це написав військовий експерт Юрій Бутусов у Facebook, повідомляє UATV.

“Мене спочатку побили при затриманні – приїхав сам “міністр МВС”. Били ногами, серйозно пошкодили кадик, руки, ребра, струс. Потім передали до ФСБ – вони не соромляться про себе говорити. Мене пропустили через “конвеєр”, – розповів колишній полонений.

За його словами, спочатку його “підвісили на  тапік”– це від назви телефонного проводового апарату тА-57. До пальців, до мошонки, до вух під’єднують провід і пускають струм. Тільки не як у кіно – ніхто не вимикає, щоб запитати, чи не хочеш ти щось сказати. Б’ють струмом, доки не відключаєшся.

Після цього витягують на мороз, обливають водою, і знову струм.

“Звичайно, так можна померти на місці, біль, здавалося, ти не витримаєш. Водночас співробітники ФСБ за тобою стежать, у них все розраховано. Вони слідкують, щоб ти не помер від розриву серця, лікар дбайливо перевіряє і тобі дають “коктейль” – це вода з корвалолом і нашатирний спирт. Випив, нюхнув, прийшов в себе – і знову струм”, – додав колишній утримуваний.

За справою цього полоненого проходило ще 14 місцевих жителів. Серед них були й жінки. Вони не витримали тортур, і зізнались у тому, чого не знали. 

Він додав, що триматись йому допомагала думка про те, що якщо залишиться живим, то зможе коли-небудь туди повернутися. “Мене не зламали. Я всіх запам’ятав”.

Нагадаємо, що погодження нових списків на обмін розпочнеться в січні.

Джерело UATV
дата 04.01.2020
категорії ООС (АТО)
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×