Звільнення українських моряків – питання найближчої перспективи, – Полозов

uatv
18.07.2019
Cкрін UATV

Лефортовський суд Москви продовжив арешт всім 24 українським
військовополоненим морякам:
21 моряку – до 24 жовтня, а трьом пораненим – Андрію Артеменку, Андрію Ейдеру і Василю Сороці – до 26 жовтня 2019 року.

Координатор групи захисників військовополонених, адвокат Микола Полозов в інтерв’ю UATV зазначив, що це був так званий “ритуальний суд” і ніяких процесуальних або юридичних перешкод для звільнення наших військовополонених немає.

“Особисто я очікував саме такого результату. Це обумовлено тим, що у моряків закінчувався термін утримання під вартою – 24 і 26 липня відповідно. Ми не мали жодних ілюзій про те, що в РФ існує незалежний суд, який розбереться у цій справі. Водночас багато нині йдеться про переговорний процес. Відбулася зустріч омбудсменів України і Росії, – наголосив адвокат. – Російська влада все-таки змушена виконувати рішення Міжнародного трибуналу. В цей же час процес звільнення моряків влада Кремля хоче контролювати. Таким чином це був “ритуальний суд”, який просто дозволив утримувати моряків і далі. Але ніяких процесуальних або юридичних перешкод для їхнього звільнення, якщо таке політичне рішення буде прийнято Кремлем, немає”.

Правозахисник пояснив, що утримання під вартою продовжує суд, але змінити запобіжний захід може слідчий самостійно. Тому якщо буде досягнута відповідна домовленість, немає ніяких перешкод для того, щоб моряки могли повернутися додому до жовтня.

“Я не очікував, що звільнення відбудеться до виборів ВР в Україні. Залишається занадто мало часу. Кремль до цього часу міг віддати моряків тільки представникам однієї політичної сили – тієї, яку він підтримує. Але ми цього не спостерігаємо, – резюмував Полозов. – Сам Путін після зустрічі з Трампом заявив, що звільнення моряків буде розглядатися в спокійному робочому порядку. Це означає, що буде спочатку розроблена схема, а потім вже її реалізація. Ці процеси вимагають часу. Думаю, що звільнення моряків – це питання найближчої перспективи, але не кількох найближчих днів “.

Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 18.07.2019
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×