“Зроблено в Україні”: у чому особливість вікон вітчизняного виробництва (ВІДЕО)

uatv
11.11.2019
скрін з відео 

У будинках наших предків вікон, як таких, не було – задля безпеки. Вони почали з’являтися в період Нового часу і тоді ще вважалися розкішшю. А в деяких країнах на них навіть існував податок. Пізніше люди почали встановлювати віконні рами, переважно з дерева.

Сучасні технології стали невід’ємною частиною нашого життя. Це стосується і виробів з ПВХ, які в XX столітті прийшли на зміну дерев’яним конструкціям.

ПВХ-профіль – це пластиковий корпус, який виготовляється з полі-вініл-хрориду (скорочено – ПВХ). Для жорсткості конструкції, всередині неї встановлюється армування – металевий профіль. Саме тому вікна з такого профілю називають металопластиковими.

ПВХ – це нешкідливий для здоров’я людини матеріал. Він стійкий до атмосферного впливу та не піддається корозії. За рахунок високої пластичності, ПВХ може приймати різні форми та конфігурації. З профілю виготовляють вікна, двері, балконні рами та розсувні системи.

Завод з виробництва ПВХ в Україні виготовляє такі конструкції з 2008 року. На сучасному європейському обладнанні підприємство виробляє близько 10 тис. квадратних метрів виробів на місяць.

Перед початком виробництва профілю, із замовником узгоджується місце встановлення конструкції. Клієнти разом із менеджером обирають бажаний продукт, його колір, розмір, фурнітуру і все необхідне для шумо- й теплоізоляції приміщення. Компанія забезпечує замовників найсучаснішими технологіями. Тут можна обрати конструкцію на свій смак – від “найтеплішої” до тієї, що має найвищу шумоізоляцію. Можна замовити виріб будь-якого розміру й дизайну, навіть екологічно безпечний.

Більшість замовників вважають за краще вікна білого кольору, проте вони можуть бути найрізноманітнішими. Заміна кольорової гами називається ламінуванням – це коли декоративні кольорові покриття “наклеюються” спеціальним валиком. Кольорові плівки можуть бути як з гладкою, так і з шорсткою поверхнею, що на дотик нагадує натуральну деревину.

Вікно складається з рами, стулки та імпосту. Рама – це основна частина виробу, коробка вікна. Стулка – це елемент вікна, який відкривається. А імпост – це вертикальна або горизонтальна перекладина, яка ділить коробку або стулку на кілька частин.

Обробка профілю починається з цеху нарізання. Там вирізають заготовки для вікон.

Уже розрізана заготовка складається в комірки. За допомогою пили нарізають чорний оцинкований метал, потім заготовки з металу вставляються в пластиковий профіль і закручуються саморізами. Такий процес називається армуванням. Завдяки йому конструкція буде надійною і стійкою.

Далі в заготовці вирізаються дренажні отвори для відводу води та отвори для ручок. Вже на іншому верстаті за температури 250 градусів за Цельсієм зварюються кути конструкції. Зварка шва відбувається в середньому за тридцять секунд. Після зварювання заготівля відправляється на станцію охолодження. Там вона витримується приблизно півтори хвилини.

Далі вставляють імпост. А для монтажу готової конструкції використовують підставочний профіль.

Вироби з ПВХ надійно захищають приміщення від зимового холоду, сильного вітру, звуків і пилу з вулиці. Вони також допомагають істотно економити на опаленні.

Більше випусків програми “Зроблено в Україні” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 11.11.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV