Журналіст та історик Вахтанг Кіпіані став першим лауреатом премії імені Гонгадзе

uatv
22.05.2019
Фото Facebook PEN Ukraine

У Києві вперше вручили премію імені Георгія Гонгадзе. Про це інформує ZIK.

Лауреатом став журналіст, історик, головний редактор інтернет-видання “Історична правда”, а також засновник Музею-архіву преси Вахтанг Кіпіані.

Усього до довгого списку номінантів цього року увійшов 21 український журналіст. Головними претендентами на здобуття премії, крім Кіпіані, були виконавчий директор та один із засновників медіапроекту The Ukrainians, засновник проекту Creatives Тарас Прокопишин та перший заступник головного редактора газети “Дзеркало тижня”, журналіст Сергій Рахманін.

Премію вручили у вівторок, 21 травня. Саме в цей день Георгію Гонгадзе мало б виповнитися 50 років.

Участь у церемонії взяла дружина Георгія, журналістка, головний редактор і керівник Української служби “Голосу Америки” Мирослава Гонгадзе.

Премія була заснована Українським ПЕН-клубом у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської бізнес-школи та виданням “Українська правда”. Претендувати на неї можуть лише журналісти, які працюють в Україні.

Присуджується раз на рік 21 травня – у день народження Георгія Гонгадзе. Лауреату вручаються статуетка, грамота та винагорода в розмірі $3 тис.

Георгій Гонгадзе – громадський діяч, український опозиційний журналіст. Зник 16 вересня 2000 року в Києві. У листопаді того ж року в лісі у Київській області знайшли обезголовлене тіло, яке за висновками експертизи могло належати журналісту. Вбивство Гонгадзе викликало широкий резонанс в Україні та за її межами.

Нагадаємо, що премію імені Георгія Гонгадзе запровадили у квітні цього року.

Джерело ZIK
дата 22.05.2019
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×