“Жорсткі економічні дії”: Чубаров в ООН закликав запровадити ембарго на всі російські енергоносії

uatv
07.03.2020
Фото Укрінформ-UATV

Для примусу Росії звільнити окуповані території на сході України і в Криму найефективнішим способом було б запровадження нових санкцій проти РФ, зокрема ембарго на поставки енергоносіїв.

Про це під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН по Криму заявив лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє Укрінформ.

“Що стосується конкретних санкцій, які могли б забезпечити дотримання прав людини на окупованих Росією українських територіях, ми говоримо про необхідність вжиття жорстких економічних, політичних, дипломатичних дій”, – заявив він.

За словами Чубарова, це могло б “змусити РФ вивести свої війська з окупованих територій України” і тим самим дати можливість самій Українській державі забезпечувати права людини на своїй території.

“Серед таких необхідних дій ми вважаємо запровадження міжнародного ембарго на всі види російських енергоносіїв”, – заявив представник кримських татар.

Окрім цього, Чубаров анонсував в ООН проведення міжнародної мирної ходи 3 травня з материкової України в окупований Росією Крим із метою примусити агресора виконувати міжнародне право.

“Междліс кримськотатарського народу виступає з публічною ініціативою про підготовку та проведення міжнародної ненасильницької акції “Світ проти насильства і окупації, марш гідності”, – заявив представник кримських татар.

Чубаров пояснив, що ініціатива передбачає пішу ходу з території материкової України на територію окупованого РФ Криму. Метою акції є “сприяння міжнародним організаціям, включаючи ООН, ОБСЄ, ЄС, Ради Європи та інші, в реалізації іміджу ухвалених рішень на підтримку суверенітету, територіальної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах”. Крім того, марш спрямований на дотримання прав кримськотатарського народу – корінного народу Криму, етнічних українців і всіх громадян України, які проживають у Криму, незалежно від їхньої національності.

Читайте також: У діалогах про звільнення політв’язнів Росія блокує тематику Криму, – Чубаров

Джерело Укрінформ
дата 07.03.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×