Зеленський вніс до ВР законопроєкт про податкові пільги для підтримки культури і туризму

uatv
15.07.2020
Фото ОП

Глава української держави Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій”.

Про це повідомляє Офіс президента України у Facebook, інформує UATV.

Зазначається, що такий законопроєкт допоможе зробити дешевшим виробництво і розповсюдження продукції у сфері культури, туризму та креативних індустрій.

“Це означає, що театральні вистави, концерти, виставки, кінофільми, екскурсії в україномовній версії стануть доступнішими як для виробників, так і для кінцевого споживача”, – йдеться у повідомленні.

Крім цього, така ініціатива допоможе підтримати представників сфери культури, туризму і креативних індустрій і дасть поштовх для розвитку цих галузей, наголошують в ОП.

У проєкті закону, зокрема, передбачається звільнити від податку на прибуток підприємств та ПДФО культурні гранти, які були отримані для проєктів і програм у сфері культури, туризму, а також у секторі креативних індустрій.

Для того, щоб театральні вистави, виступи мистецьких колективів та артистів, виставки, різні культурно-мистецькі заходи, екскурсії у музеях та зоопарках тощо були більш доступними, планується запровадити пільгову ставку ПДВ у розмірі 7%.

Крім цього, передбачається знизити до 7% ПДВ на розповсюдження та показ фільмів інклюзивного призначення, адаптованих в україномовній версії, а також зі спеціальними українськими субтитрами.

Серед пропонованих нововведень також наступні:

  • з 2023 до 2025 року – тимчасове звільнення від ПДВ послуг з розповсюдження та показу національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України та адаптованих в україномовній версії;
  • звільнення від ПДВ ввезення в Україну товарів, що є національною кінематографічною спадщиною, та продовження до 2025 року звільнення від ПДВ операцій з постачання та виробництва національних фільмів.

В Офісі президента наголошують, що у багатьох країнах Європи і світу діє знижена ставка ПДВ для культурних і креативних індустрій, що має за мету стимулювати попит в цих галузях.

“У Франції, Іспанії та інших країнах Євросоюзу це дає додатковий поштовх розвитку культури, особливо в умовах кризи”, – зазначили в ОП.

Раніше повідомлялося, що президент підписав закон про підтримку культури і креативних індустрій.

Читайте також: Спільно з міжнародними експертами сформовано дорожню карту розвитку туризму, – Ткаченко

Джерело UATV
дата 15.07.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×