Зеленський узгодив з очільницею Єврокомісії кроки виходу з карантину

uatv
20.05.2020
Фото Укрінформ

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

Про це інформує пресслужба ОП.

Очільниця відзначила прогрес України у впровадженні реформ.

Сторони обговорили координацію зусиль, спрямованих на подолання наслідків пандемії коронавірусу в Україні та ЄС, а також узгодили кроки поступового виходу з карантину.

Глава держави подякував за оголошений Єврокомісією пакет підтримки Україні у 190 млн євро для подолання наслідків коронавірусу.

За його словами, ці гроші спрямують на підтримку системи охорони здоров’я та економіки, допомогу вразливим групам населення, малому та середньому бізнесу, підтримку громадянського суспільства, судової реформи, реалізацію “Європейської зеленої угоди”.

Також Зеленський та фон дер Ляєн обговорили поглиблення співпраці в медичній галузі, забезпечення “зелених коридорів” для безперешкодного руху товарів Європою, відновлення авіасполучення, залучення України в ролі спостерігача до Комітету ЄС з питань охорони здоров’я.

Вони погодилися, що криза, спричинена коронавірусом, не має зашкодити вільному руху товарів та обмежувати двосторонню торгівлю.

Глава держави подякував Урсулі фон дер Ляєн за рішення Єврокомісії започаткувати чергову програму макрофінансової допомоги Україні обсягом 1,2 млрд євро.

Президент повідомив, що найближчим часом підпише закон про банківську діяльність, який відкриває шлях до нової програми МВФ.

Співрозмовники приділили окрему увагу безпековій ситуації на сході України та домовилися про подальші контакти.

Читайте також: Президент Володимир Зеленський дав пресконференцію

Нагадаємо, що Болгарія надасть засоби захисту для українських медиків.

Джерело UATV
дата 20.05.2020
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV