Зеленський підписав закон про посилене тестування на коронавірус

uatv
15.05.2020
Фото із сайта president.gov.ua

Глава української держави Володимир Зеленський підписав закон, який запроваджує низку змін до законодавства, що діятимуть під час карантину та упродовж двох місяців з часу його скасування.

Про це повідомляє пресслужба президента, інформує UATV.

За Закон “Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” № 587-IX проголосували депутати Верховної Ради на позачерговому засіданні 7 травня 2020-го року.

У документі, зокрема, передбачається обов’язкове тестування на амбулаторному і стаціонарному рівнях усіх громадян, які мають ознаки COVID-19, та усіх контактних осіб. Також перевірятимуть на наявність вірусу в обов’язковому порядку медпрацівників, які працюють з такими хворими, працівників Національної поліції, Національної гвардії та інших працівників, задіяних у здійсненні протиепідемічних заходів, незалежно від того, чи мали вони контакт з хворим на коронавірусну хворобу.

МОЗ повинно регулярно оновлювати алгоритм тестування з узгодженням з рекомендаціями ВООЗ та Центру з контролю та профілактики захворювань США.

Згідно із законом, до протидії поширенню коронавірусу зможуть залучатилікарів-інтернів і лікарів-спеціалістів, які ще не мають кваліфікаційної категорії.

“З метою підвищення соціального захисту людям, які лікуються у медзакладах або перебувають на самоізоляції, виплачується допомога з тимчасової непрацездатності у розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу. У разі, якщо на лікуванні чи самоізоляції перебувають медичні працівники, їм передбачена виплата допомоги з тимчасової непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої зарплати незалежно від страхового стажу”, – йдеться у повідомленні.

Крім цього, Кабмін і МОЗ повинні розробити порядок визначення медзакладів, у які будуть госпіталізовувати хворих на COVID-19, котрі належать до першої, другої та третьої хвиль, і тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів), а також черговості їхнього заповнення.

Раніше повідомлялося, що в Україні готуються запустити тестування на антитіла до коронавірусу.

Читайте також: В Україні за добу зафіксували 483 нові випадки коронавірусу (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата15.05.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×