Зеленський обговорив з Нетаньягу закупівлю ізраїльської вакцини проти коронавірусу

uatv
14.08.2020
Фото ОП

Глава української держави Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єрміністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу.

Про це повідомляє UATV з посиланням на пресслужбу українського президента.

Сторони обговорили дотримання режиму тиші на Донбасі, боротьбу з пандемією коронавірусу, економічні відносини між державами тощо.

Зокрема, Зеленський привітав Нетаньягу із досягненням домовленостей про нормалізацію відносин між Ізраїлем та Об’єднаними Арабськими Еміратами. Він зазначив, що ця подія є важливою для регіональної безпеки.

“Це – історичне досягнення і яскравий приклад можливостей діалогу та дипломатії, який можуть наслідувати інші країни регіону”, – наголосив президент України.

Нетаньягу наголосив, що це вже не перша мирна угода, яку Ізраїль уклав з арабською країною. За його словами, укладатимуться й інші такі домовленості, що допоможе врешті-решт установити мир у регіоні.

Президент України наголосив, що наша держава зацікавлена у закупівлі для своїх громадян ізраїльської вакцини проти коронавірусу, яка зараз проходить випробування в Ізраїлі.

“Україна має бути серед друзів Ізраїлю, які першими зможуть долучитися до дослідження та використання вакцини”, – зазначив Зеленський.

Також сторони обговорили активізацію торговельної співпраці між Україною та Ізраїлем. За словами Нетаньягу, уряд його держави найближчим часом повинен завершити ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між двома державами. Зеленський привітав такий довгоочікуваний крок.

Також президент України повідомив, що уряд планує надати державного статусу святам Песах, Ханука та Рош га-Шана.

“Володимир Зеленський запросив прем’єрміністра Біньяміна Нетаньягу відвідати Україну з візитом. У відповідь очільник ізраїльського уряду зазначив, що буде радий бачити главу української держави з візитом в Ізраїлі”, – зазначили в ОП.

Раніше повідомлялося, що Нетаньягу запросив Зеленського відвідати Ізраїль після пандемії коронавірусу.

Читайте також: Повені у західних областях: Україні надали допомогу США, Ізраїль та Молдова

Джерело UATV
дата14.08.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×